Jak znaleźć przyjaciela?

Przyjaźń potrafi być czasem silniejsza od miłości. Wiele osób mogło się już o tym przekonać. Partnerzy przychodzą i odchodzą, pozostawiając za sobą morze niedopowiedzianych słów i nierozwiązanych spraw, a prawdziwi przyjaciele zawsze zostają i trwa to aż do końca życia. Nie trzeba otaczać się olbrzymią ilością ludzi, by czuć się wyjątkowo dobrze. Czasem to ta jedna odpowiednia osoba potrafi zastąpić rzeszę znajomych, którzy nic wartościowego nie wnoszą do życia. Nie każdy ma jednak takiego przyjaciela, a zatem co należy zrobić, aby go znaleźć? Na pewno nie można napisać sobie na czole hasła „szukam przyjaciela”. W teorii taka bliska osoba powinna odnaleźć się naturalnie, ale szczęściu można czasem pomóc, a wręcz trzeba to zrobić.

Nikt nie powinien jednak wywierać na sobie żadnej presji. Niektórzy ludzie czują się bardzo źle z tym, że nie mają w swoim otoczeniu żadnej bliższej osoby, dlatego zaczynają jej szukać zbyt namolnie i zbyt agresywnie, przez co zrażają do siebie innych, a ostatecznie nikt nie chce się z nimi spotykać. Wszystko powinno wychodzić samo z siebie. Najlepsze znajomości zawiązują się naturalnie. Oczywiście można im w tym pomóc, ale nie należy stawiać wszystkiego na jedną kartę – lepiej wieść swoje codzienne spokojne życie, licząc na spontaniczne dobre okoliczności. Jak pokazują badania, większość tych najprawdziwszych przyjaźni zaczyna się zawiązywać w okresie dzieciństwa. Czasu nie można cofnąć, ale już spokojnie można odezwać się do osób, z którymi miało się dobry kontakt w dawnych czasach. Może się okazać, że będą one bardzo skore do odnowienia starej relacji. Warto więc raz jeszcze przyjrzeć się swoim dawnym znajomym i poszukać z nimi kontaktu, by odświeżyć wymarłą przyjaźń.

Dobrego przyjaciela można jednak poznać w każdym wieku. Dorosłym przyjdzie to trudniej, ale i oni są w stanie znaleźć taką osobę, której bez problemu będą ze wszystkiego się zwierzać. W tym celu należy… wyjść do ludzi. Nikt nie powinien od razu zakładać, że „szukam przyjaciela„, ale każdy może stać się bardziej otwarty na poznawanie obcych ludzi. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by dostrzec, dlaczego ludziom w dzisiejszych czasach brakuje prawdziwej przyjaźni. Nikt tak naprawdę nie jest zainteresowany drugim człowiekiem. Każdy skupia się na sobie i koncentruje na własnych sprawach, problemach i przyjemnościach. Ludzie jadący tramwajem czy pociągiem niby siedzą tuż obok siebie, ale tak naprawdę są zupełnie gdzieś indziej, bo każdy czymś się zajmuje – czytaniem książki, nauką, grą na telefonie czy bezmyślnym wpatrywaniem się w okno. Jeśli ktoś chce znaleźć przyjaciela, musi poznawać różnych ludzi. Nie może zamykać się wyłącznie na swoich znajomych – powinien sam stwarzać okazję do tego, by nawiązywać nowe znajomości.

Warto też pamiętać, że przyjaciel nie musi być wcale obcą osobą. Dla mężczyzn najlepszą przyjaciółką potrafią być ich partnerki, a dla pań – ich mamy, siostry czy kuzynki. Dobrych ludzi nieraz ma się tuż obok siebie. Trzeba ich tylko czasem dostrzec.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here