Lubrykant

Seks to nie tylko czynność fizjologiczna, ale również prawdziwa sztuka, polegająca na wydobywaniu maksimum rozkoszy z własnego i cudzego ciała. Ponieważ w trakcie seksu często dochodzi do różnych podrażnień miejsc intymnych, wykorzystuje się w tym celu różnego typu „poślizgi” – popularne lubrykanty. Pomogą Ci zabezpieczyć miejsca intymne swoje i partnera przed nadmiernym podrażnieniem. Stosując lubrykanty, nawet najbardziej dynamiczny seks analny będzie przyjemny, a negatywne doznania cielesne zostaną wyeliminowane. Poniżej dokonujemy skrótowego przeglądu najchętniej wybieranych lubrykantów oraz podpowiadamy jak krok po kroku wybrać lubrykant, który zadowoli Ciebie i Twoich partnerów lub partnerki.

Lubrykanty przez duże L – oraz jak je znaleźć 

Lubrykanty to po prostu różnego typu substancje nawilżające, które redukują zjawisko tarcia w trakcie wykonywania czynności seksualnych. Niezależnie czy mowa o seksie dopochwowym, czy analnym, a także od praktykowanej przez Was pozycje w czasie seksu, lubrykanty mogą być z powodzeniem stosowane. Docenisz ich wpływ zarówno w trakcie seksu, jak i po nim. Lubrykanty są także wybierane przez kobiety, które mają problem z uzyskaniem odpowiedniego poziomu wilgoci w pochwie. Może to wynikać z różnych przyczyn – stresu, zaburzenia gospodarki hormonalnej, cukrzycy. Wówczas, lubrykant pozwala stworzyć warunki sprzyjające właściwej penetracji. 

Wśród dostępnych lubrykantów znajdziesz produkty różniące się rozmaitymi cechami. Istotny jest między innymi skład poszczególnych lubrykantów, który ma wpływ zarówno na ich użyteczność, doznawaną w trakcie seksu przyjemność, a także na ich smak. Lubrykantami możesz bowiem nawilżać rozmaite akcesoria erotyczne i gadżety – plugi analne, kulki, dilda, zatyczki, wibratory oraz inne oprzyrządowanie. 

Polecane rodzaje lubrykantów 

Lubrykanty można podzielić na kilka głównych kategorii, w zależności jaka substancja została wykorzystana jako baza. Najczęściej, będzie to woda, silikon, gliceryna lub olejki. Każdy wybór ma swoje zalety jak i wady, a także grono oddanych użytkowników. Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie lubrykanty nadają się do stosowania w seksie w zabezpieczeniu. Prezerwatyw nie można pokrywać lubrykantami na bazie olejków lub gliceryny, gdyż mogłyby naruszyć ich strukturę. 

Znajdziesz także lubrykanty stymulujące jak i łagodzące, dedykowane dla konkretnych grup odbiorców. Pierwsze z nich są stosowane przez osoby, którym zależy na rozgrzaniu organizmu i miejsc intymnych oraz ich zaktywizowaniu do większego erotycznego wysiłku. Dobrym wyborem są żele miętowe, z imbirem lub cynamonem. Lubrykanty łagodzące mają natomiast działanie kojące i pomagają przywrócić skórze prawidłową kondycję, chronią przed podrażnieniami. 

Warto też zwrócić uwagę na smaki potencjalnych dostępnych lubrykantów. Wiele osób posiada swoje ulubione produkty, które stosują zarówno w seksie pochwowym, analnym jak i oralnym. Popularnym wyborem jest System JO lubrykant o smaku karmelowym, idealnie pasujący do łóżkowych zabaw. Smaki mogą odpowiadać preferencjom ich użytkowników, jednak pełnią także dodatkowe funkcje. Mogą maskować mniej apetyczne aromaty, na kontakt z którymi narażeni są wszyscy amatorzy intensywnego seksu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here