kurs spadochronowy

Sporty ekstremalne kuszą coraz większą rzeszę osób. Wakacje w sposób szczególny sprzyjają realizowaniu marzeń, w tym tych najbardziej szalonych. Jednym z nich może być kurs spadochronowy. Jak je zrealizować? Kto może zostać skoczkiem spadochronowym? Sprawdźmy to!

Kto może zostać skoczkiem spadochronowym?

Pierwszą rzeczą, jaką koniecznie trzeba wyjaśnić przy tym zagadnieniu, jest sposób, w jaki planujemy skakać ze spadochronem. Najbardziej popularne są skoki w tandemie – wraz z instruktorem. Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, iż w ten sposób może skoczyć prawie każdy. Szkolenie trwa jedynie około piętnastu minut, a cała odpowiedzialność za nasze bezpieczeństwo spoczywa w rękach pilota, który skacze wraz z nami.
Jeśli jednak chcemy czuć się odpowiedzialni za swoje przeżycia i bezpieczeństwo i marzymy o samodzielnym skoku, koniecznie musimy zrealizować kurs spadochronowy. By móc zapisać się na niego, należy spełniać kilka ważnych wymagań. Przede wszystkim trzeba być osobą pełnosprawną fizycznie oraz psychicznie. Choroby przewlekłe nie muszą być przeciwwskazaniem do skończenia kursu, jednak każdy indywidualny przypadek trzeba wcześniej skonsultować z lekarzem.
Ważne jest, by podkreślić, iż nie trzeba być osobą pełnoletnią, jednak w przypadku jej braku, wymagana jest zgoda opiekuna prawnego osoby małoletniej chcącej wziąć udział w kursie, a o ostatecznym dopuszczeniu do skoku decydować będzie instruktor.

Jak wygląda kurs spadochronowy?

Przebieg kursu spadochronowego dzieli się na część teoretyczną (trwającą 8 godzin) oraz część praktyczną. Warto podkreślić, iż by rozpocząć drugą część szkolenia, konieczne jest zdanie egzaminu sprawdzającego poziom wiedzy teoretycznej.
Część praktyczna kursu polega na ćwiczeniach w uprzęży spadochronowej. Kursanci poznają też technikę wyjścia z samolotu. Omówią warunki meteorologiczne, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo skoczków. Pierwsze skoki odbywają oni w tandemie, wraz z instruktorem, później skakać można już samodzielnie.

Skakanie ze spadochronem to sport nie dla każdego. Wymaga od niezwykłej odwagi i determinacji. Jednocześnie jest wspaniałą metodą na przezwyciężanie swoich lęków i słabości oraz ćwiczenie siły swojego charakteru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here