Jak wybrać szkołę tańca dla siebie? - wszystko co warto wiedzieć robiąc pierwsze kroki na parkiecie

Taniec uznawany jest za jedną z najprzyjemniejszych, a zarazem najlepiej wpływających na zdrowie form aktywności fizycznej. Ilość powodów, dla których warto rozpocząć kurs tańca wydaje się nie mieć końca, poprawia wygląd, wzmacnia pewność siebie, pozwala zawrzeć nowe znajomości, rewelacyjnie wpływa na kondycję i samopoczucie. Stale wzrastająca popularność tej formy rozrywki sprawia, że w praktycznie każdym mniejszym mieście znajdują się szkoły tańca, oferujące naukę różnych jego rodzajów. Jakie one są, jak wybrać odpowiedni dla siebie i dlaczego warto się do nich zapisać wyjaśniamy poniżej.

Dlaczego szkoła tańca to świetny pomysł na aktywność fizyczną?

Jak powszechnie wiadomo lista korzyści, wynikających z regularnego tańca jest naprawdę ogromna, wpływa nie tylko na ciało, ale także samopoczucie. Mówiąc o zaletach tej formy aktywności fizycznej na pewno warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych.

Taniec pozwala zachować formę i dobry wygląd

Tańcząc człowiek używa praktycznie wszystkich mięśni, wysiłek ten ze względu na niezwykle przyjemną formę bywa czasem ledwie zauważalny. Podczas zajęć w szkole tańca poprawia się więc kondycja, szybciej spala się tkankę tłuszczową, poprawia się elastyczność ciała, a także koordynację ruchową. A wszystko to podczas dobrej zabawy!

Szkoła tańca to sposób na dobre samopoczucie

Taniec to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale też sposób na wyładowanie energii i walkę z chandrą czy obniżonym nastrojem. Jakikolwiek ruch powoduje wzrost naturalnych endorfin, dodatkowo muzyka, możliwość oderwania się od codziennych kłopotów, a także zajęcia w studio tańca, gdzie otaczają nas osoby o zbliżonych zainteresowaniach potrafią zdziałać cuda.

Kurs tańca gwarantuje wzrost pewności siebie

Jednym z powodów,dla którego taniec wręcz uzależnia i staje się dla wielu osób sposobem na życie to wpływ jaki ma na samoocenę i świadomość własnego ciała. Tańcząc człowiek lepiej poznaje samego siebie, uczy się akceptacji, a także poznaje swoje najlepsze strony, które wykraczają daleko poza mury szkoły tańca.

Jakie są rodzaje tańca?

Odmian i rodzajów tańca jest niezwykle dużo, niektóre z nich są powszechnie znane, inne zaś pozostają w kręgu zainteresowań wąskiej grupy entuzjastów. Różne szkoły tańca oferują kursy danych technik i typów tańca, z czego najważniejszy podział to na tańce towarzyskie, wymagające dwóch partnerów, oraz nowoczesne, tańczone solo. Oto niektóre przykłady:

Tańce standardowe

 • Tango
 • Walc angielski
 • Foxtrot
 • Quickstep

Tańce nowoczesne

 • Dancehall
 • Jazz
 • Breakdance
 • Reggaeton

Tańce latynoamerykańskie

 • Samba
 • Salsa kubańska
 • Rumba
 • Cha-cha

Szkoła tańca – czym się kierować w wyborze?

Decydując się na rozpoczęcie kursu tańca od razu pojawia się niełatwe pytanie – jaki wybrać? Aby sobie na nie odpowiedzieć należy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Przede wszystkim jaki jest cel nauki, poprawa kondycji, zrzucenie kilku kilo, wzrost pewności siebie, czy też zainteresowanie danymi subkulturami, bądź rejonami. Ponadto warto odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące własnych upodobań i temperamentu, a także zdecydować, czy chcemy zapisać się do szkoły tańca sami czy razem z partnerem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here