3 porady od konsultanta ślubnego - co musisz wiedzieć nim zaczniesz planować wesele?

Po ekstazie zaręczyn nadchodzi czas wielkiego stresu – przygotowań do ślubu i wesela. Ilość decyzji, które trzeba podjąć w tym okresie, może być przytłaczająca. Presja ze strony rodziny pary młodej, a nawet znajomych i przyjaciół, jest ogromna. Jak przetrwać ten okres? O poradę zapytaliśmy konsultantkę ślubną z agencji ślubnej Bride Side Wedding Planner.

1. Organizujecie swój ślub – nie musicie nikomu nic udowadniać.

Częstym problemem przy organizowaniu ślubu, jest utknięcie w impasie pomiędzy oczekiwaniami rodzin obu stron. Różne tradycje i zwyczaje dwóch rodzin mogą być przyczyną konfliktu i zamętu organizacyjnego. W takiej sytuacji warto nabrać odrobiny dystansu i zastanowić się nad tym, czego samemu się pragnie – to nie święto rodziców, babć czy cioć, a Wasze. Trzeba pamiętać, że to celebracja Waszej miłości i Waszej drogi życia. Warto ją rozpocząć na zasadach, które Wam odpowiadają.

2.  Pierwsze oczekiwania, potem planowanie.

Jest kilka pytań, które trzeba sobie zadać jeszcze przed rozpoczęciem planowania ślubu i wesela  i dotyczą one oczekiwań. Konwersacja o tym, co musicie mieć na swoim weselu, czego chcecie, co średnio pasuje, a co jest niedopuszczalne, jest bardzo istotna, bo daje pewną mapę priorytetów i granic w których będziecie się poruszać podejmując wszystkie decyzje. Jeśli pojawią się znaczące różnice w oczekiwaniach, to jest czas na rozstrzygnięcie ich i ustalenie satysfakcjonującego kompromisu.

3. Pozwólcie sobie pomóc w organizacji

Niestety wiele przyszłych Panien Młodych bierze cały ciężar organizacji wesela tylko na siebie. Okres planowania ślubu może być ciężki dla związku, więc dużą różnice robi posiadanie kogoś z zewnątrz, kto może pomóc w organizacji. Szukanie wsparcia w postaci przyjaciół, czy konsultanta ślubnego, może zaważyć na tym w jakiej atmosferze odbędzie się organizacja ślubu i samo wydarzenie. Nie należy odmawiać sobie możliwej pomocy, bo czasem droga do wymarzonego wesela jest wyboista.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here