cytryna

Woda to niezbędny składnik dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nawet niewielkie odwodnienie prowadzi do odczuwanego pogorszenia samopoczucia, zmęczenia, bólów i zawrotów głowy, a także silnie odczuwalne go pragnienie. Przy braku wody w organizmie może pojawić się też kołatanie serca lub osłabienie siły mięśniowej. Jaką rolę odgrywa woda w naszym organizmie? Jak w skuteczny sposób nawodnić organizm? Jaką moc daje nam woda z cytryną? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/woda-z-cytryna-na-odchudzanie/ 

Woda w organizmie – jaką rolę odgrywa? 

Woda w organizmie odgrywa niezwykle ważną rolę. Stanowi średnia około 70% masy naszego ciała. Oczywiście jest to kwestia indywidualna i u każdego człowieka będzie wyglądało to nieco inaczej. Powiązane jest ona z wiekiem, płcią oraz zawartością w organizmie tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej. Zawartość wody w organizmie jest odwrotnie proporcjonalna do zawartości tłuszczu. Woda jest podstawowym rozpuszczalnikiem i nośnikiem wielu związków, a także odpowiada za transport składników odżywczych. Jest odpowiedzialny również za usuwanie szkodliwych metabolitów, usprawniając diurezę. Woda jest niezbędnym składnikiem do przebiegu prawidłowego procesu metabolicznego. 

W jaki sposób skutecznie nawodnić organizm? 

Woda jest bez wątpienia Najlepszym sposobem na nawodnienie organizmu. Oczywiście Dobrym sposobem jest picie zielonej herbaty lub naparów ziołowych, a także niewielkie ilości kawy. Dobrze sprawdzą się również soki warzywne, jednak podstawą nawodnienie organizmu powinna być właśnie woda. Ważne jest to, aby była ona przyjmowana regularnie. 

Gdy nie jesteśmy miłośnikami wody, jest na to sposób. Wystarczy dodać do niej odrobinę ulubionych dodatków. Możemy sięgnąć po melisę lub miętę, kiwi, gruszkę, plasterki cytrusów lub truskawek, a także plasterki ogórka. Wystrzegać powinniśmy się sklepowych wód smakowych, ponieważ są one wysoko bogate w cukier i syntetyczne aromaty. 

Zalecana ilość płynów dziennie 

Zalecaną ilością płynów, które powinniśmy wypijać każdego dnia jest od 1,5 do 2 l. Oczywiście osoby trenujące powinny przyjmować większą ilość płynów. Podczas upałów również należy zwiększyć objętość przyjmowanych napojów. Ogromnym wskazaniem do przyjmowania dużych ilości wody jest też pojawienie się objawów odwodnienia, które objawiają się bólem i zawroty głowy, zaparciami, osłabienie mięśni oraz zmęczeniem. 

Woda z cytryną i jej odchudzające właściwości 

Woda z cytryną może wspomagać odchudzanie poprzez spowolnienie wchłaniania glukozy z przewodu pokarmowego. Obniżenie indeksu glikemicznego przyczynia się też do wolniejszego wzrostu poziomu glukozy we krwi oraz mniejszych wyrzutów insuliny. To stwarza doskonałe warunki do tego, aby spalić jak największej ilości tkanki tłuszczowej. 

Woda może być piana nie tylko z sokiem z cytryny, ale również ze startym wraz ze skórką owocem, który wspomaga procesy trawienne, ponieważ cytryna zawiera pektyny. Regularne picie wody z cytryną bo budzi jelita do pracy, dzięki czemu brzuch stanie się bardziej płaski. 

Zobacz też: http://www.centerfence.pl/wody-detoksykujace-na-oczyszczenie-organizmu/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here