Wysyłka kurierem towarów paletowanych

Towary paletowane wymagają specjalnego przygotowania do transportu, a także wykorzystania specjalnych urządzeń w ich załadunku i rozładunku. Wbrew pozorom, często towary takie wysyła się właśnie kurierem – zwłaszcza, gdy istotne jest ich szybkie przetransportowanie. Dotyczy to m.in. materiałów budowlanych, które sprowadzane są niekiedy z drugiego końca kraju. Jeśli więc potrzebujesz pomocy w transporcie paletowanym – poniżej udzielamy kilku podpowiedzi w tym temacie.

Kurier od zadań specjalnych – czyli do przesyłek paletowanych

Podstawową sprawą jest opłata za przesyłkę paletowaną. W zasadzie – od wyceny przesyłki rozpoczyna się złożenie każdego zamówienia.

Najlepiej będzie skorzystać z pomocy platformy logistycznej epaka.pl, na której znajduje się specjalistyczna wyszukiwarka ofert. Za jej pomocą możemy przeszukiwać oferty wszystkich kurierów w Polsce. Wprowadzając kryteria wyszukiwania, należy zaznaczyć, że chodzi nam o przesyłkę paletowaną. Następnie, należy podać jej najważniejsze parametry. Do takich należy waga, wysokość, szerokość i długość.

Następnie, należy przeglądnąć wyświetlające się oferty i wybrać tę, która będzie nam odpowiadać. Warto zwrócić uwagę, czy poszczególne firmy oferują możliwość ubezpieczenia przewożonych towarów oraz czy dysponują dodatkowymi środkami zabezpieczającymi je w czasie transportu.

Przygotowanie przesyłki paletowanej do wysłania

Przygotowanie przesyłki paletowanej jest niezwykle ważne z uwagi na jej bezpieczeństwo. Kluczowe jest odpowiednie ustabilizowanie wszystkich obiektów załadowanych na paletę. Warto ustawiać je w warstwach lub tworząc dopasowane do siebie kolumny. Po wszystkich, należy dokładnie owinąć je folią stretch, zahaczając nią o krawędzie palety.

Należy też pamiętać, że przesyłka paletowana nie powinna być wyższa niż 180 cm, a jej waga nie powinna przekraczać 900 kg. Ponadto, należy dobrać odpowiedni typ palety do przewożonych towarów. Najczęściej wybierany drewniane europalety o znormalizowanych rozmiarach. Palety plastikowe również znajdują się w użyciu – są dobrym wyborem w przypadku transportu lakierów, farb, chemikaliów.

Warto także korzystać z makulatury magazynowej, folii bąbelkowej, styropianu oraz innych „wypełniaczy” wolnej przestrzeni. Dzięki nim możemy dodatkowo zabezpieczyć przewożone przedmioty – uchronić je przed zarysowaniem lub obtarciem.

Przesyłka paletowana – szybko i sprawnie

Jeśli zależy ci na szybkim i sprawnym nadaniu przesyłki paletowanej – wyślij paczkę DHL! Ta globalna firma specjalizuje się w sprawnym transportowaniu przesyłek cargo na terenie całego świata. Korzystając z rozbudowanej floty pojazdów (naziemnych, wodnych i powietrznych) oferuje najkrótszy czas oczekiwania na realizację przesyłki. W przypadku przesyłek krajowych – wynosi on zazwyczaj zaledwie jeden dzień roboczy. Przesyłki do państw Unii Europejskiej trwają najczęściej krócej niż 4 dni.

Oferta DHL jest skierowana także do przedsiębiorstw, które regularnie nadają paczki paletowane. Wykupując specjalny „abonament” kurierski, zyskujesz możliwość wysyłania kilkudziesięciu (lub więcej!) paczek w ciągu miesiąca, w dowolny region Polski lub świata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here