plecak turystyczny

Lato kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem. Spędzanie dnia wylegując się na słońcu, relaks w najlepszej restauracji czy wieczorny spacer po pięknej okolicy. Nie wszyscy jednak cenią sobie ten typ wypoczynku. Inni zdecydowanie bardziej lubią spędzać aktywne wakacje. Miłośnicy aktywnego wypoczynku najczęściej wybierają góry. Jednak przed samą wyprawą ważne jest przygotowanie. 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/jak-wybrac-plecak-turystyczny/ 

Kilka słów wstępu 

Uprawianie turystyki pieszej wymaga posiadania odpowiedniego do patrzenia. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj plecak. To w nim przechowamy wszystkie niezbędne nam rzeczy. Obecnie wiele sklepów oferuje bardzo szeroki wybór różnego rodzaju plecaków, ale przez tak duży asortyment, wybór odpowiedniego plecaka staje się nie lada wyzwaniem. Plecak turystyczny jest jednak elementem, którego nie możemy pominąć w przypadku podróży. Jaki plecak wybrać? Czym kierować się przy wyborze? Odpowiadamy! 

Przeznaczenie plecaka 

Zanim zaczniemy się przymierzać do wyboru plecaka, warto jest określić, do czego będzie on używany. Zdecydowanie inny plecak czy znam się na jednodniowe wędrówki, kilkudniowe wycieczki górskie czy długie ekspedycje w górach. Kiedy ustalimy już, do czego będzie nam służył plecak, możemy zabierać się za wybieranie jego rodzaju. Plecaki różnią się od siebie w zależności od wyglądu stelaża, pojemności, systemu nośnego, funkcjonalności i wygody. 

Jaki materiał wybrać? 

Najczęściej używanymi materiałami do produkcji plecaków trekkingowych jest tkanina nylonowa oraz poliester. Wyróżniają się nie tylko trwałością, ale też odpornością na plamy i łatwością w utrzymaniu czystości. Solidność i trwałość to główne zalety, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze plecaka w góry. 

Jaką pojemność plecaka wybrać? 

Jeżeli chodzi o pojemność plecaka turystycznego, Możemy podzielić go na cztery grupy. Małe plecaki o pojemności poniżej 35 l, czyli tak zwane plecaki jednodniowe. Średniej wielkości plecaki alpejskie to plecaki o pojemności od 35 do 55 l. Duże plecaki podróżne o pojemności od 55 do 70 l oraz plecaki na długie wyjazdy o pojemności powyżej 70 l. Plecaki o większej pojemności przypadku zimowych wspinaczek lub pokonania trudnych tras będą niezbędne. Jest to ważne, ponieważ musimy zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt do wspinania, bieliznę termiczną, a także wiele innych przydatnych narzędzi. 

Zobacz też:  http://www.centerfence.pl/co-wziac-i-zalozyc-na-wyprawe-w-gory/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here