Jak dbać o pościel satynową

Czym jest satyna bawełniana? Jest to specjalny splot bawełny, który cechuje się jej zaletami, ale także innymi niezwykłymi cechami, jak delikatność w dotyku i piękny, błyszczący wygląd. Przy odpowiedniej dbałości można się nią cieszyć przez wiele lat.

Jakie są korzyści z dbałości o pościel satynową?

Przede wszystkim inwestycja w nią się opłaci, ponieważ nie straci ona przez lata swego pięknego wyglądu i blasku, który ją charakteryzuje. Ponadto pościel zachowa swój kształt. Dlatego to takie ważne, by pościel satynowa była prana w taki sposób, jaki tego wymaga.

Zwykle na metce jest napisane, że można ją prać w pralce, na delikatnym programie, jednakże o wiele bezpieczniejsze będzie pranie ręczne. Pralka nigdy nie potraktuje pościeli satynowej tak delikatnie jak nasze dłonie. W jaki sposób przygotować się do tej czynności i jak ją przeprowadzić?

Jak prać pościel satynową?

Najlepiej jest przygotować miskę ciepłej, ale nie gorącej wody i płatki mydlane. Pościeli nie moczymy przez długi czas, tylko od razu ją delikatnie pierzemy, nie trąc mocno. Do wody można także dodać odrobinę octu, co pomoże zachować kolory, a także usunąć bakterie czy nieprzyjemne zapachy.

To ważne szczególnie latem, kiedy intensywnie się pocimy i trzeba wypłukać wszystkie nieczystości z pościeli. Ocet idealnie sobie z tym poradzi. Pościel satynowa ,po upraniu w płatkach mydlanych ,musi zostać dobrze wypłukana w innej misce z letnią wodą.

Co po praniu?

Nie wolno jej wyciskać ani wirować. Najlepiej położyć ją na płasko na dużym ręczniku, by wilgoć samoczynnie mogła zostać odprowadzona. Trzeba tylko pamiętać o tym, by pościeli z satyny, szczególnie jedwabnej, ale także bawełnianej nie suszyć na słońcu, ponieważ grozi to wypłowieniem kolorów. Pościel wyschnie szybko, szczególnie jeżeli na podwórku jest ciepło, a zazwyczaj używamy jej przecież w lecie.

Czy wolno prasować pościel z satyny? Jeżeli jest mocno pognieciona to można to zrobić za pomocą delikatnie ciepłego żelazka.. O ile jednak zostanie rozłożona podczas suszenia, zazwyczaj nie ma potrzeby jej prasowania. Taka dbałość o satynę sprawi, że nawet po wielokrotnym praniu będzie wyglądała jak owa, dlatego warto poświęcić jej trochę czasu, a odwdzięczy się miękkością i blaskiem.

Pościel satynową znajdziesz w ofercie Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here