szkoły tańca

Aktywność fizyczna każdego rodzaju to niezwykle cenny i ważny element rozwoju dziecka oraz spędzania wolnego czasu. Wyjątkowo dobrym pomysłem jest kurs tańca dla dziecka, łączy on bowiem kilka różnych funkcji jednocześnie – pozwala maluchowi być w ruchu, kształtuje jego pewność siebie, uczy rytmiki, ale także powoduje wiele radości i jest doskonałą zabawą. Szkoły tańca oferują specjalne kursy dla najmłodszych, dlatego nie ma na co czekać i warto podjąć decyzję już teraz.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły tańca?

Argumentów przemawiających za tym, by zapisać malucha do szkoły tańca jest całe multum. Pierwszym i najważniejszym powodem jest ogrom dobrej zabawy i radości, jaką taniec daje dzieciom. Przyjemność wynikająca z ruchu oraz rytmiki jest nieporównywalna z innymi aktywnościami. Ponadto ma on rewelacyjny wpływ na rozwój sprawności motorycznych oraz prawidłowy wzrost mięśni i stawów. Uczęszczanie do szkoły tańca uczy systematyczności i dyscypliny, sam taniec zaś świetnie wpływa na budowanie poczucia własnej wartości u dziecka.

Kiedy jest dobry czas by rozpocząć kurs tańca?

Tak naprawdę nie istnieją żadne konkretne wytyczne, dotyczące wieku, w którym najlepiej zacząć naukę w szkole tańca. Przeglądając oferty kursów tańca dla najmłodszych bez trudu można znaleźć grupy dedykowane dzieciom w wieku 3-4 lata i kolejne dla coraz to starszych pociech. Korzyści wynikające z rozpoczęcia nauki są w każdym wieku równie duże, dlatego nigdy nie jest za późno na to, aby rozpocząć swoją przygodę. Teoretycznie im wcześniej tym lepiej, ze względu na brak wstydu czy zahamowań, które mogą hamować starsze już osoby, posiadające już w sobie obawę przed krytyką. Prawda jest jednak to, że nie ma jednej uniwersalnej reguły.

Jaki rodzaj tańca wybrać na początek?

W przypadku zajęć w szkołach tańca kierowanych do młodzieży lub dorosłych w większości zapisy dotyczą konkretnych technik lub stylów tańca. Jak jednak wygląda sprawa z kursami tańca dla dzieci? Czy warto decydować się od początku na jeden konkretny rodzaj? Odpowiedź brzmi nie. W tak młodym wieku maluch zdecydowanie lepiej odnajdzie się na zajęciach ogólno tanecznych, podczas których będzie miał szansę nauczyć się podstawowej świadomości ruchowej, poczucia rytmu, a przede wszystkim radości tańca. Dopiero później nadejdzie czas, w którym najpewniej samo zacznie czuć w której dziedzinie czuje się i odnajduje najlepiej.

Z czym wiąże się zapisanie dziecka do szkoły tańca?

Zapisując dziecko do szkoły tańca rodzic powinien mieć świadomość z jakimi obowiązkami wiąże się to również dla niego. Wsparcie i rozwijanie pasji do tańca u malucha to na początku jego przygody na parkiecie w ogromnej mierze rola rodziców. Należy pamiętać o tym, że dziecko nie może być zmuszane do nauki, ma to być dla niego zabawa i przyjemność. Rodzice powinni pamiętać o wsparciu pasji dziecka i motywować je, nie popadając jednak w przesadę. Ponadto warto wziąć pod uwagę stronę czysto pragmatyczną, zajęcia w szkole tańca to dodatkowy obowiązek związany z zawożeniem i odbieraniem dziecka z zajęć, warto uwzględnić ten fakt w swoim terminarzu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here