Czy nasiona konopi indyjskiej są legalne?

Konopia indyjska to roślina znana od bardzo dawna. Już w starożytności pojawiły się pierwsze pisemne wzmianki o tej roślinie. Konopia indyjska wykazuje wiele pozytywnych właściwości. Jednakże z powodu psychoaktywnego działania suszu z konopi indyjskiej, wokół tej rośliny pojawia się wiele kontrowersji. Dlatego też ma ona zarówno wielu swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jakie właściwości wykazuje ta roślina? Czy w Polsce można kupić nasiona konopi indyjskiej?

Kilka słów o konopi indyjskiej

Konopia indyjska należy do jednych z pierwszych roślin uprawianych przez człowieka i towarzyszy mu już od ok. 8 tysięcy lat. Pierwsze pisemne wzmianki o konopi indyjskiej pochodzą ze starożytnych Chin. Była w nich mowa o smacznych i odżywczych nasionach rośliny oraz jej bardzo wytrzymałych włóknach. Znane były również liczne zastosowania lecznicze konopi indyjskiej. Mówiąc o tej roślinie, nie sposób jest nie wspomnieć o jej działaniu psychoaktywnym, które było znane ludziom od około 5000 lat. Początkowo nie było ono traktowane jako zagrożenie. Z czasem działanie suszu z konopi indyjskiej zostało uznane za niebezpieczne, aż w końcu roślina ta została zdelegalizowana w 46 stanach Ameryki. W dzisiejszych czasach marihuanę uznaje się za nielegalny narkotyk w większości krajów świata. Jedynym krajem, który zdecydował się na jej pełną legalizację jest Urugwaj. W Czechach oraz Holandii możliwe jest posiadanie pięciu krzaków marihuany na własny użytek. W naszym kraju sprzedaż i posiadanie marihuany są nielegalne.

Susz konopi indyjskiej

Marihuana to suszone kwiatostany żeńskich roślin konopi indyjskiej. Do jej produkcji zazwyczaj używa się kwiatostanów niezapylonych roślin żeńskich, ponieważ właśnie tam znajduje się najwięcej substancji psychoaktywnych. Za działanie psychotropowe marihuany odpowiada głównie tetrahydrokannabinol (THC) oraz inne kannabinoidy. Osoba znajdująca się pod wpływem marihuany może wykazywać zniekształcone postrzeganie rzeczywistości, zaburzenie koordynacji ruchowej, logicznego myślenia oraz pamięci. Równocześnie odczuwa relaks, odprężenie, euforię i poprawę samopoczucia, ale też dezorientację, brak koncentracji, zmiany w formowaniu myśli i wypowiedzi, senność, uspokojenie, zmiany nastroju, wzmocnione poczucie smaku i zapachu.

Nasiona konopi indyjskiej

Nasiona konopi indyjskiej

O ile posiadanie suszu z konopi jest w Polsce nielegalne, sprawa ma się zupełnie inaczej w kwestii jej nasion. Nasiona marihuany są produktem w pełni legalnym w Polsce jak i w większości krajów Unii Europejskiej, zarówno gdy mówimy o ich posiadaniu jak i sprzedaży. Nasiona konopi indyjskiej same w sobie nie posiadają żadnych substancji narkotycznych, dlatego też ich posiadanie i sprzedaż nie są zabronione. Nielegalne jest za to kiełkowanie nasion. Nasiona marihuany stają się coraz bardziej popularnym produktem, dlatego też na rynku pojawia się coraz wiecej sklepów posiadających w swojej ofercie nasiona konopi, nazywane seedbankami. W ofercie takich sklepów znajdują się nasiona sprowadzane bezpośrednio od producentów konopnych, co daje gwarancję ich świeżości i autentyczności. Kupując nasiona konopi indyjskiej, warto jest wybrać sklep charakteryzujący się pełnym profesjonalizmem.

Sklep Ganja Farmer dba o solidne opakowanie swoich produktów oraz ich właściwe przechowywanie, dlatego też zakupione w nim nasiona odznaczają się najlepszą jakością. W ofercie sklepu znajduje się szeroki wybór legalnych nasion konopi indyjskiej.

Więcej na ganjafarmer.com.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here