Cardmaking, czyli sposób na niezwykły upominek

0
1639

Decoupage i scrapbooking to zajęcia, które zdobywają coraz więcej fanów. Samodzielne ozdabianie przedmiotów przy użyciu różnorodnych materiałów lub tworzenie od podstaw przyjemnych dla oka drobiazgów wiąże się z wieloma zaletami. Po pierwsze – w ten sposób stworzyć możemy urocze upominki. Druga zaleta wiąże się z samym procesem tworzenia. Wystarczy przypomnieć sobie lata dzieciństwa. Klejenie, wycinanie, tworzenie – każda z tych czynności daje mnóstwo frajdy. Będąc dorosłą osobą, wcale nie musisz z tego rezygnować. Wręcz przeciwnie – scrapbooking może być świetną odskocznią od stresującego trybu życia.

Jeśli pomysł na takie spędzanie czasu wydaje ci się ciekawy, warto zastanowić się, od czego chcesz zacząć. Jedną z opcji jest cardmaking. W dzisiejszym tekście przybliżymy, na czym dokładnie polega oraz w jakie materiały warto się wyposażyć, jeśli chcemy spróbować tego nowego hobby

Zrób to sam, czyli kilka słów o tym, czym jest cardmaking

Wystarczy przejść się do większego sklepu papierniczego, żeby na własne oczy przekonać się, jak różnorodne mogą być karty okolicznościowe. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że możesz je wręczyć bliskiej osobie z powodu wielu różnorodnych okazji. Urodziny, imieniny, święta, awans… – to tylko niektóre z nich. Piękna kartka z ciepłymi słowami to coś, co sprawi przyjemność obdarowanej osobie również wtedy, gdy wręczysz jej ten drobiazg bez okazji, po prostu po to, żeby przypomnieć jej, jak bardzo ci na niej zależy. Jeśli wykonasz taką kartę samodzielnie, zyska ona dodatkową wartość. Właśnie w tym miejscu warto wspomnieć o tym, czym jest cardmaking. Jak sama nazwa wskazuje, to po prostu samodzielne tworzenie ozdobnych kart przy użyciu różnorodnych materiałów. Wiele zależy od twojej kreatywności, bowiem w tym przypadku możesz użyć niemalże wszystkiego.

Materiały, które warto mieć pod ręką, jeśli planujesz zabawę z cardmakingiem

Przed wszystkim warto zadbać o papier dobrej jakości. Powinien być wystarczająco gruby, bo będzie stanowił bazę dla naklejanych przez ciebie dodatków. Na początek rozejrzyj się po swoim mieszkaniu. Ozdobne papiery, które zostały z zeszłorocznej gwiazdki lub urodzin? Skrawki materiału? Koraliki, będące pozostałością z dawnej bransoletki? To wszystko może ci się przydać. Warto odwiedzić również sklep papierniczy. W tych większych możesz znaleźć specjalne gadżety do scrapbookingu – piękne tasiemki, kartoniki z różnymi deseniami itp. Zaopatrz się w kilka materiałów, klej, nożyczki i przystąp do cardmakingu. Dobra zabawa gwarantowana!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here