Jakie czynności obejmują usługi hydrauliczne

0
574

Większości z nas hydraulik kojarzy się z naprawą cieknącej rury, niedziałającej spłuczki czy zapchanym zlewem. Jednak kompetencje tego specjalisty są o wiele szersze, warto wiedzieć z jakimi sprawami można się do niego skierować. Generalnie zakres usług hydraulicznych wiąże się z wszystkim, co dotyczy instalacji wodnych oraz ich pochodnych w budynkach wielorodzinnych, blokach, domach, zakładach pracy. Usługi hydrauliczne są dla każdego kto posiada swoją własna nieruchomość.

Prace wykonawcze

Ten rodzaj usług wiąże się z montażem i instalacją wszelkiego rodzaju instalacji kanalizacyjnych i sanitarnych, a także grzewczych i wodnych. Są to duże projekty, wymagające sporo pracy oraz logistyki. Warto więc zaplanować je z wyprzedzeniem, a także skorzystać z polecanego fachowca bądź firmy oferującej usługi hydrauliczne. Odpowiedni specjalista kompleksowo zajmie się pracami, nawet jeśli oznacza to usunięcie poprzednich instalacji oraz kucie. Przyłączanie rur, montaż kanalizacji, instalacji solarnych, centralnego ogrzewania, urządzeń sanitarnych, C.O. – to właśnie wszelkiego rodzaju prace wykonawcze. 

Prace naprawcze i konserwacyjne

Dobry hydraulik nie tylko zamontuje instalację, ale i naprawi ją, przeprowadzi serwis oraz prace konserwacyjne. Wszelkie naprawy, z jakich kojarzymy pracę tego specjalisty wchodzą w zakres jego usług. Na przykład: udrożnianie czy naprawa rur, systemów grzewczych (kaloryfery, ogrzewanie podłogowe), naprawa przecieku, wymiana uszczelek w armaturze, odpowietrzanie, naprawa słynnych “junkersów”, naprawa spłuczki czy zbiorników na ścieki oraz wodę deszczową. 

Cennik usług

Na cenę usług hydraulicznych wpływa szereg czynników. Przede wszystkim rodzaj wykonywanej pracy oraz miejsce wykonywania zlecenia. W większym mieście ceny będą wyższe niż w miasteczku czy na wsi. Drobniejsze naprawy to koszt od kilkudziesięciu złotych, natomiast poważniejsze awarie bądź montaż to już koszt w granicach kilkuset złotych. Cena zależy również od tego, czy sprawa jest nagła i wymaga niecierpiącej zwłoki interwencji (pogotowie hydrauliczne), a może jednak da się ją zaplanować i przeprowadzić w standardowym czasie.

Utrzymywanie czystości kanalizacji

Usługi hydrauliczne opierające się na utrzymywaniu kanalizacji w czystości korzystają z dwóch rodzajów metod: mechanicznej oraz ciśnieniowej. Mechaniczna polega na wprowadzeniu specjalnej końcówki napędzanej elektrycznie. Musi być ona dobrana odpowiednio do wielkości rury. W metodzie ciśnieniowej wykorzystuje się możliwości wody pod ciśnieniem. Jest to bezpieczniejsza opcja, nie powodująca awarii całej kanalizacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here