3 profesjonalne metody usuwania rozstępów

Rozstępy są dość często występującymi niedoskonałościami skórnymi. Z wyglądu przypominają zygzakowate paseczki. Początkowo bywają intensywnie czerwone, jednak z czasem lub pod wpływem wykonywanych zabiegów zaczynają blednąć i powoli stają się niemalże białe. Aby trwale je usunąć, trzeba zdecydować się na jedną z trzech metod usuwania rozstępów.

Metoda 1 – karboksyterapia

Jest to zabieg, w trakcie którego tuż pod skórę wstrzykuje się dwutlenek węgla, który rozchodząc się, rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu krew wraz z tlenem i różnymi substancjami odżywczymi szybciej i wydajniej transportowane. W większej ilości docierają do komórek skóry. Zapoczątkowuje to intensywne procesy odbudowy, dzięki którym ta skóra sama się odnawia i regeneruje.

Usuwanie rozstępów za sprawą karboksyterapii jest zabiegiem niemalże bezbolesnym, a do tego stosunkowo krótkim. Kuracja trwa zaledwie pół godziny. Nie wymaga też specjalnej rekonwalescencji.

Metoda 2 – osocze z krwi

Jest to metoda mniej popularna, ale również warta uwagi. Wykorzystuje ona właściwości krwi, pobieranej bezpośrednio od pacjenta – zazwyczaj na jakąś jedną godzinę przed zaplanowanym głównym zabiegiem. Krew jest preparowana w specjalny sposób – używany później koncentrat przygotowuje się z osocza.

To właśnie ten koncentrat koniec końców trafia pod skórę pacjenta, czyli dokładnie w te okolice, w których występują rozstępy. Jest nieinwazyjna metoda usuwania rozstępów, która nie wywołuje skutków ubocznych.

Metoda 3 – laser frakcyjny

Absolutnym faworytem wśród wszystkich zabiegów umożliwiających likwidację rozstępów zawsze będzie jednak laser frakcyjny, bo w rzeczywistości tylko on jest w stanie usunąć rozstępy w stu procentach. Metoda ta dla niektórych pacjentów bywa nieprzyjemna, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu lekarz może zastosować odpowiedni środek znieczulający, nakładając go bezpośrednio na wybrany fragment skóry.

Usuwanie rozstępów nie następuje w trakcie zabiegu, a rozpoczyna się po jego zakończeniu i trwa zwykle od kilku do nawet dziesięciu dni (w zależności od grubości skóry). Z pomocą lasera frakcyjnego można też pozbyć się zupełnie innych defektów. Jest to jeden z ciekawszych zabiegów medycyny estetycznej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here