Wanna wolnostojąca czy zabudowana

Zakup wanny to niełatwe zadanie. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko materiał, z jakiego została wykonana oraz jej wielkość, ale także kształt i rodzaj. Klienci do wyboru mają modele wolnostojące i zabudowane. Który z nich lepiej sprawdzi się w Twojej łazience?

Kiedy wanna wolnostojąca jest dobrym rozwiązaniem?

Wanna wolnostojąca często stanowi centralny punkt pomieszczenia. Od razu po wejściu do środka przykuwa uwagę i zachwyca swoją elegancją i estetyką. Większość ludzi wybiera wannę wolnostojącą właśnie ze względu na ciekawy wygląd. Jest to rodzaj armatury, który kojarzy się z luksusem i dobrym gustem. 

Przede wszystkim świetnie sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych wnętrzach. Doskonale współgra również z aranżacjami glamour, retro i skandynawskimi.

Wannę wolnostojącą można umieścić w dowolnym miejscu w łazience. Wspomnieliśmy, że najczęściej ustawia się ją na środku pomieszczenia. Jednak równie dobrze może prezentować się pod ścianą czy w rogu. Wanna wolnostojąca pozwala na kreatywne wykorzystanie przestrzeni łazienkowej. 

Plusem wanien wolnostojących bez wątpienia jest wyjątkowa różnorodność form i kolorów. Owalne, prostokątne, o prostych lub subtelnie zaokrąglonych ściankach, małe i duże, białe, czarne i inne – wybór jest ogromny.

Minusy? Wysoka cena, brak możliwości połączenia wanny z prysznicem, specyficzny kształt, który może utrudniać użytkowanie armatury i konieczność zagospodarowania dużej przestrzeni. 

Kiedy warto postawić na wannę zabudowaną?

Wanna zabudowana to ponadczasowe rozwiązanie, które wciąż cieszy się ogromną popularnością. Taką armaturę ceni się za niezawodność i praktyczność. Wanny wbudowane są bardziej ekonomiczne pod względem zagospodarowania przestrzeni w pomieszczeniu. Przede wszystkim zajmują mniej miejsca, co jest ważne w przypadku niewielkich łazienek.

Dużym plusem wanien zabudowanych jest prosty montaż. Wiele łazienek wyposażonych jest w instalację wodociągową odpowiednią dla modelu zabudowanego, podczas gdy dla wersji wolnostojącej często trzeba przygotować dodatkowe rurociągi. Co więcej, instalacja hydrauliczna schowana jest pod wanną, dzięki czemu wszystko wygląda estetycznie i elegancko.

Wannę zabudowaną łatwo utrzymać w idealnej czystości. Model zwykle przylega do ściany, dzięki czemu nie trzeba odkurzać i zmywać podłogi za wanną. Ponadto w prosty sposób można dostać się do każdego zakamarka armatury, dzięki prostej i estetycznej zabudowie. Grunt to wybrać odpowiednią obudowę!

Jaka obudowa do wanny?

Najlepszym wyborem jest gotowa osłona, którą mocuje się do specjalnych wsporników lub na zatrzaski bezpośrednio do krawędzi wanny i ściany. Takie panele zwykle wykonane są z solidnego tworzywa sztucznego i dostępne w wielu kolorach. Gotową obudowę można w każdym momencie zdjąć, co jest szczególnie cenne w przypadku awarii instalacji hydraulicznej.

Alternatywą są panele służące do zabudowy płytkami. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dowolnej aranżacji, dzięki czemu można maksymalnie dopasować wannę do stylu, jaki rządzi w łazience.

Na stronie elazienki.pl znajdziesz różne zabudowy wanny. Propozycją są modele do zabudowy płytkami i gotowe o różnych kształtach i rozmiarach. Wszystkie produkty pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Besco, Excellent i Roca. 

Wanna wolnostojąca czy zabudowana – co wybrać?

Na koniec odpowiedzmy sobie na pytanie z tytułu. Jaką wannę powinieneś wybrać do swojej łazienki? Przede wszystkim zwróć uwagę na wymiary pomieszczenia. W małym wnętrzu lepiej sprawdzi się model do zabudowy, natomiast w przestronnej łazienki masz pełną dowolność. Jeśli zależy Ci na funkcjonalności i estetyce, wybierz wannę zabudowaną. Jeśli zaś cenisz ciekawy design, postaw na model wolnostojący. W przypadku wanny zabudowanej pamiętaj o doborze odpowiedniej obudowy. Panele muszą pasować do kształtu i wielkości armatury. Ponadto powinny idealnie współgrać z aranżacją wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here