tabletki do zmywarki
fot. Pixabay.com

Większość naszych domów jest dziś wyposażona w zmywarki. Nabłyszczacz, sól i tabletki, które służą do mycia naczyń to podstawa ich wyposażenia. Czy wiecie, że tabletki do zmywarki można wykonać samemu? Jeśli żyjecie ekologicznie i zależy Wam na tym, aby w Waszym domu było jak najmniej środków chemicznych, zróbcie je samodzielnie! Przekonacie się, że naprawdę warto!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/ekologiczne-tabletki-do-zmywarki-domowej-roboty/

Przepis i skład ekologicznych tabletek do zmywarki

Przepis na przygotowanie ekologicznych tabletek do zmywarki jest naprawdę bardzo prosty, choć wymaga od nas nieco zaangażowania. Warto jednak je podjąć – taki sposób na pozbycie się chemii z domu to ratunek dla naszego środowiska, ale również ochrona naszego zdrowia.

Aby przygotować około 40 sztuk tabletek do zmywarki potrzebujemy 2 szklanki sody oczyszczonej, 2 szklanki nadwęglanu sodu, pół szklanki kwasku cytrynowego, pół szklanki octu, około 20 kropli ulubionego olejku eterycznego i ewentualnie pół szklanki soli.

Poza tym do przygotowania będzie nam potrzebna miska, w której wymieszamy składniki, tacki na kostki lodu, jednorazowe rękawiczki oraz duży pojemnik, w którym umieścimy gotowe już tabletki. Proste? Bardzo proste! A nawet banalne. Wystarczy więc odrobina cierpliwości i chęci. To klucz do tego, aby na poważnie zabrać się za eliminowanie chemii z naszych gospodarstw domowych.

Jak przygotować ekologiczne tabletki do zmywarki?

Co więc robimy najpierw, aby przygotować samemu tabletki do zmywarki? W pierwszej kolejności mieszamy wszystkie suche składniki, a więc sodę oczyszczoną, kwas cytrynowy, nadwęglan sodu oraz sól. To właśnie soda pomoże w usunięciu brudu oraz zneutralizuje nieprzyjemny zapach. Dzięki niej więc dokładnie wyczyścimy naczynia, a wnętrze naszej zmywarki będzie mieć przyjemnie neutralny zapach. Nadwęglan sodu z kolei wyczyści i zdezynfekuje nasze naczynia. Naszą skórę należy jednak przed nim chronić. Działa on bardzo drażniąco. Dlatego też wyżej wymieniliśmy jednorazowe rękawiczki jako niezbędny element do przygotowywania naszej mieszanki. Zdecydowanie lepiej jest mieszać składniki rękami, które są zabezpieczone rękawiczkami. G

Gdy już wymieszaliśmy składniki suche, czas na dodanie octu. To on spowoduje reakcję chemiczną i sprawi, że zaczniemy wytwarzać pastę. Poza tym ocet będzie również odpowiedzialny za to, aby zdezynfekować nasze naczynia i usunąć z nich tłuszcz i tłuste zabrudzenia. Następnie dodajemy ulubiony olejek eteryczny. Pastę nakładamy do pojemników na lód i pozostawiamy na 24 godziny. I gotowe! Czas więc włożyć tabletki do zmywarki!

Zobacz też: http://www.centerfence.pl/jak-domowymi-sposobami-wyczyscic-piekarnik/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here