wkładki do drzwi chińskich

Aby odpowiednio zabezpieczyć nasze mieszkanie przed włamaniami warto rozważyć nie tylko kwestię jakości drzwi, zamka ale i wkładek, które mogą stanowić trudną przeszkodę dla nieproszonych gości. Wkładki do drzwi chińskich powinny posiadać odpowiednie atesty, dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenia przy zakupie. Same wkładki to niewielki koszt, a wpływ na bezpieczeństwo jest ogromny. Jakie więc wkładki najlepiej wybrać? 

Rodzaje wkładek

Najczęściej wybierane są wkładki bębenkowe – są one najprostszym wariantem do wyboru, bezawaryjnym i niezawodnym. Dzielą się one na: dwustronne, z gałką i jednostronne. Nie poleca się tego rozwiązania jako jedynego przy drzwiach wejściowych, raczej jako uzupełnienie. Mechanizm polega na odblokowaniu bębenka i jego obrót. Wkładki patentowe z kolei jak sama nazwa wskazuje posiadają odpowiednie patenty, spełniają też wyższe normy bezpieczeństwa. Niektóre mogą być dobrym rozwiązaniem w garażu, a inne w domu lub w pracy. Symetryczne i asymetryczne wkładki do drzwi chińskich są w zależności od wymiarów zewnętrznych. 

Jak wybrać wkładkę?

Nigdy nie należy kupować jej na oko – zawsze trzeba ją dokładnie zmierzyć. W sklepach dostępne są przeróżne wkładki, różnych producentów i przeznaczone do różnych typów drzwi. Najlepiej poradzić się fachowca, ponieważ wkładki mają różne patenty i klasy bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że wymiary należy zebrać po dwóch stronach wkładki do drzwi chińskich. Prawidłowo dobrana i zamontowana nie powinna wystawać więcej niż 3 mm poza szyld zewnętrzny – a jest to o tyle istotne, że ma wpływ na bezpieczeństwo. Przy zakupie nie ma co oszczędzać, ponieważ jest to jeden z ważniejszych elementów mających wpływ na utrudnienie włamania. 

Drzwi antywłamaniowe

Przytaczając kwestie bezpieczeństwa wkładki do drzwi chińskich warto wspomnieć o odpowiednich drzwiach antywłamaniowych. Poszukując odpowiednich należy zwrócić uwagę na klasę, która mówi o jakości i bezpieczeństwie. Warto zwrócić uwagę na zawiasy, czy ilość rygli. Im więcej rygli tym lepiej, a za optymalną ilość uważa się co najmniej 4 znajdujące się w drzwiach. Zapobiegają one wyważeniu przez złodziei. Zazwyczaj montuje się w takich drzwiach dwa zamki. Drzwi antywłamaniowe powinny najlepiej posiadać specjalne zamki wielopunktowe, z kluczem opatrzonym specjalnym, unikalnym kodem. Odrzucamy tym samym ryzyko podrobienia klucza. Ponadto drzwi powinny posiadać standardowe cechy takie jak wytrzymałość czy ładny wygląd, w końcu są wizytówką każdego domu i mieszkania.

Tekst napisany przy współpracy z https://swiatzamkow.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here