jakie mogą być zainteresowania

Pasja jest czymś co przyciąga do nas inne osoby, pozwala przetrwać trudne chwile, a także zrelaksować się po długim dniu w pracy czy szkole. Jednak, z drugiej strony bardzo niewielu ludzi ma prawdziwą pasję, której oddają się bez reszty na długie godziny, zapominając tym samym o całym świecie. Skąd to się bierze? Być może z nieznajomości siebie.

Czym jest pasja?

Pasja, hobby, zainteresowania. Jest mnóstwo określeń, ale wszystkie odnoszą się do tej samej czynności, czyli działań, które pochłaniają nas całkowicie, rzeczy, o których jesteśmy w stanie rozmawiać bez przerwy albo umiejętności, które chcemy rozwijać w każdej wolnej chwili. Nie ma lepszych czy gorszych pasji, wszystko zależy od danego człowieka oraz jego charakteru i upodobań.

Jakie mogą być zainteresowania?

dzieci

Zainteresowania mogą być różne i zmieniają się one wraz z wiekiem. W dzieciństwie często jest to jakaś forma sportu, gry komputerowe, zabawy ze znajomymi, oglądanie bajek. Wraz z upływem lat te pasje mogą się zmieniać, zanikać albo ewoluować, a im częściej próbujemy nowych rzeczy tym łatwiej jest nam odnaleźć prawdziwą pasję.

Wyżej wymienione zainteresowania są dość często spotykane, ale dzieci nie mają przecież okazji do próbowania i sprawdzania nowych rzeczy. To jest domena dorosłych i warto z tej szansy skorzystać. Bez względu na to jakie jest nasze usposobienie, czy jesteśmy raczej domatorami, czy może wolimy spędzać czas na zewnątrz to każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy spędzania czasu w swoich czterech kątach mogą czytać, pisać, oglądać telewizję, słuchać muzyki, malować, rzeźbić, grać w gry komputerowe, zbierać znaczki pocztowe (filatelistyka) albo stare monety (numizmatyka). Z kolei ekstrawertycy, którzy wolą spędzać czas poza mieszkaniem mogą robić rajd po klubach nocnych i dyskotekach, spacerować, podróżować, jeździć samochodem, chodzić do kina, teatru albo na koncerty.

Warto zauważyć, że nie ma złego hobby nawet jeżeli pobocznemu obserwatorowi wydaje się inaczej. Spójrzmy na przykładzie gier komputerowych, które dla wielu wydają się być głupotą. Jednakże, na rynku istnieje tak dużo gier, tak wiele tytułów i rodzajów, że ciężko przekreślać tę branże. Ponadto, dla graczy komputerowych organizowane są różne eventy, spotkania czy wręcz turnieje, więc jest to między innymi przykład tego, że można łączyć przyjemne z pożytecznym i zarabiać na swoim hobby.

Zarabianie na pasji

Mówią, żeby znaleźć taką pracę, która stanie się naszą pasją, a wtedy nie przepracuje się ani jednego dnia. Jest to oczywiście marzenie, chociaż dla większości ludzi zupełnie nieosiągalne. Jednakże, dzięki postępowi technologicznemu oraz rozwojowi internetu coraz częściej jest to możliwe. Powstają nowe zawody takie jak YouTuber, vloger albo bloger, którzy na swojej pasji mogą podbić internet.

Oczywiście, nie będzie to dane każdemu, jednak na pewno istnieje taka furtka, a że internet i ludzie w ogóle kochają osoby oddane swoim zainteresowaniom i prawdziwych pasjonatów, to na pewno warto spróbować. Wiadomym jest, że aby osiągnąć sukces w internecie też potrzeba pewnego zaplecza oraz na przykład odpowiednich umiejętności zaprezentowania siebie, jednak jeżeli mamy do czynienia z prawdziwym hobbystą, to będzie on działał bez względu na to, czy jego kanał albo blog śledzi 10 osób czy 10 tysięcy osób.

fotografia

Warto znaleźć w życiu jedną rzecz, która nas cieszy i jej się całkowicie oddać, ale z drugiej strony warto też próbować nowych rzeczy, bo być może pasja kryje się za przysłowiowym rogiem. Oczywiście, rozdrabnianie się i łapanie kilku srok za ogon, nie jest niczym dobrym, lecz tak naprawdę chodzi przecież o dobrą zabawę i miłe spędzanie czasu, więc dlaczego nie mieć kilku alternatyw? Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na to pytanie, ponieważ przede wszystkim zainteresowań nie można narzucić. Robiąc coś wbrew sobie, nie będziemy w stanie tym się prawdziwie cieszyć i właściwie tego docenić.

Pasja, żeby sprawiała radość musi być nieprzymuszona i najlepiej odnaleziona przez nas samych. Nie znaczy to oczywiście, że z samej przekory mamy się nie zgadzać na coś zaproponowanego przez bliskich albo przyjaciół, jednak miejmy świadomość, że nie musimy tego lubić, jeżeli tylko dana aktywność nam nie spasuje. Istnieje tysiące możliwości i zainteresowań, a każde jedno można jeszcze modyfikować, na przykład czytanie może być pasją samą w sobie, ale można je jeszcze na przykład podzielić na czytanie autobiografii albo książek kryminalnych. Jest tak wiele możliwości, że nikt nie będzie w stanie spróbować chociażby jednego procenta z nich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here