W Europie ciężko już znaleźć miejsca, które byłyby nietknięte ręką człowieka i w których można by nacieszyć się widokiem natury w swojej najczystszej postaci. Oczywiście, egzystują tereny chronione, takie jak parki narodowe, ale te często są wręcz „zadeptane” przez turystów.

Wszystkim, którzy poszukują prawdziwych darów natury, podziwianych w ciszy i samotności, najlepszym wyborem na wakacje będzie Islandia.

Kraina ognia i lodu, jak niektórzy zwykli nazywać Islandię, to wspaniała kombinacja gór, lodowców, gorących źródeł i wybuchających gejzerów. Islandia nie jest krajem tanim i zdecydowanie nie jest dla każdego, dlatego ciągle nie spotkamy tam tłumów turystów. Mimo to, warto zaryzykować, zapakować namiot i ruszyć w drogę.

Do zobaczenia jest bardzo wiele. Zaczynając od Parku Narodowego Thingvellir, poprzez największy i najpiękniejszy wodospad na Island, czyli Gullfoss, a kończąc na słynnym Geysir, od którego nazwę przejęły później wszystkie inne gejzery.

Na uwagę zasługuje również sama stolica, Rejkiawik. Posiada ona bardzo ciekawą architekturę i wiele zabytków, np. piękny, wyrzeźbiony z betonu kościół Hallgrímskirkja, czy też stare miasto i port.

Będąc na Islandii, warto odwiedzić i Grenlandię. Ta odległa, zimna kraina również ma wiele do zaoferowania. Warto zobaczyć przede wszystkim malownicze miasteczko Kangerlussuaq (w którym znajduje się również lotnisko). Położone jest ono na najdłuższym fiordzie wyspy, zwanym Wielkim Fiordem. Z Kangerlussuaq można wybrać się na czoło ogromnego lodowca lub urządzić sobie przejażdżkę psim zaprzęgiem. Nie należy też zapomnieć o odwiedzinach w biurze Świętego Mikołaja

Zadając pytanie – Grenlandia czy Islandia? – wybór jest bardzo trudny. W obu tych ziemiach znajdziemy wspaniałą, niczym nie skażoną naturę oraz niewielką liczbę turystów. Na Islandię zdecydowanie łatwiej jest się dostać z Polski. Większość połączeń prowadzi przez Rejkiawik. Chcąc dotrzeć na Grenlandię, będąc już w Reykjaviku można skorzystać z linii lotniczych Air Greenland, którym dostaniemy się prosto na wyspę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here