Prześcieradło z gumką – jakie wybrać?

0
947

Spośród dostępnych rodzajów można wyróżnić kilka wersji. Podział dotyczący tego elementu bielizny pościelowej zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego jest wykonane, kolorystyki, grubości czy wykończenia brzegów. Popularne tkaniny z jakich wykonane jest prześcieradło to między innymi: bawełna, jersey lub frotte. Dodatkowo mogą być wersje pokryte wodoodporną warstwą. Są doskonałe dla osób z problemami nietrzymania moczu czy chorych wymagających ciągłego leżenia w łóżku.

Wzory

Kolorystyka, w jakiej występują prześcieradła jest bardzo szeroka. W zasadzie można zakupić ten element w każdej barwie, jaka jest dostępna w palecie kolorów. Do najbardziej popularnych odcieni należą biel, róże, niebieskości, zielenie czy żółcie. Rozpiętość kolorów jest od bardzo jasnych, pastelowych, po ciemne i mocno intensywne. Jednak można spotkać także inne barwy, jak również  wzorzyste czy z połączeniem bardzo odważnych kolorów. Wszystko zależy od fantazji użytkownika, jak również pozostałych dodatków na łóżku (pościeli, narzuty itp.) oraz stylistyki całego pokoju.

Wymiary

Przykładowo prześcieradło z gumką 140×200 to rozmiar pasujący na materac o takim samym wymiarze do wysokości zazwyczaj 25 cm. Niewątpliwym atutem prześcieradła z gumką jest to, że jest ono bardzo elastyczne i rozciąga się do pożądanej wielkości. Powinno trzymać się na łóżko przez cały czas użytkowania. Bardzo ważne jest, by założone nie zsuwało się ani nie zawijało. Dlatego tak ważne jest dopasowanie jego wielkości do rozmiaru materaca. Idealnie jest, gdy naciągnięte na materac czy wersalkę sięgało przynajmniej do połowy boków. Wówczas jest zabezpieczone przed zsuwaniem czy podwijaniem się w czasie snu, nawet przy częstej zmianie pozycji.

Różnorodnością cechuje się także wykończenie. Najczęstszym rozwiązaniem jest cienka lub szeroka gumka obszyta tylko materiałem. Bardzo ważne, by była właściwie zabezpieczona przed pękaniem, odporna na wielokrotne rozciąganie oraz trwała podczas prania. Można spotkać także wersje, gdzie brzeg prześcieradła zakończony jest na przykład koronką, falbanką czy ozdobnym haftem.

Prześcieradło z gumką w rozmiarze 140×200 jest polecane na łóżko z materacem o takim samym rozmiarze, ale także sprawdzi się w przypadku mniejszego wymiaru (120×200). Wówczas brzegi będą schowane pod spód materaca. Jest to rozwiązanie tymczasowe, bowiem znacznie lepiej wygląda idealnie dobrana wielkość prześcieradła w stosunku do materaca i łóżka.

Źródło https://i-posciel.pl/przescieradlo-z-gumka-140×200

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here