Organizacja wesela w plenerze. Proste porady na wyjątkową zabawę!

Planowanie wesela nie należy do najprostszych przedsięwzięć. Zazwyczaj chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy. Myślimy więc nad najciekawszymi rozwiązaniami zapadającymi w pamięć. Tak, aby móc wspominać ten dzień z dumą i radością. Bez wątpienia jednym z najciekawszych pomysłów jest organizacja wesela pod gołym niebem. Wybór ten z jednej strony stwarza wiele możliwości, a z drugiej towarzyszą mu pewne ograniczenia. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy organizowaniu imprezy ślubnej w plenerze!

Warunek najważniejszy – pogoda

Wesele w plenerze, mimo że bez wątpienia magiczne, przestaje takie być w momencie, gdy wszyscy goście wyglądają jak zmokłe kury! Nikt chyba nie chciałby, aby jego wesele zostało brutalnie przerwane przez ulewę, a co gorsza burzę. Sytuacja wydaje się być jeszcze bardziej poważna, gdy postanowiliśmy nie tylko o weselu, ale i o organizacji ślubu w plenerze. Tu już nie chodzi o samą zabawę, ale i przeprowadzoną sprawnie i przyjemnie ceremonię ślubną. Nic więc dziwnego, że w takim wypadku w pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się prognozą pogody. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że organizacja wesela, czy też ślubu, nie jest procesem spontanicznym. Zazwyczaj na długo przed musimy zarezerwować odpowiednie miejsce. Prognozy więc mogą w tym czasie ulec zmianie. Co wtedy?

Ogród przy lokalu albo namiot

Najlepszym rozwiązaniem będzie zarezerwowanie placówki, która dysponuje lokalem (hotelem, restauracją) i posiada ogród. Całość imprezy może być zaplanowana w plenerze, ale w razie nagłej zmiany pogody, wszyscy mogą udać się ciepłego budynku, w którym również przygotowane są stoły i krzesła na tę okazję. Mając jednak na uwadze wyjątkowość i magię wesela zorganizowanego na zewnątrz, można postawić na plan B w postaci namiotu.

Wydaje się, że w razie niespodziewanego deszczu, przeniesienie wesela pod namiot nie odejmie całej imprezie uroku. Szczególnie gdy stanowi on kluczowy element wesela w plenerze. Jego boki mogą być schowane tak, aby tworzył jedynie ochronę przed deszczem i słońcem. Przy okazji pamiętamy, że organizacja wesela w plenerze latem nie może odbywać się w pełnym słońcu. Zapewnienie gościom cienia jest kluczowe.

Zadbaj o atrakcje

Gdy zorganizowaliśmy imprezę ślubną w plenerze, a jej częścią jest wielki namiot, to nie musimy wcale całej zabawy organizować tylko pod jego dachem. Wystarczy, że niektóre atrakcje rozmieścimy poza nim. Mogą to być np. zabawy dla dzieci, puszczanie baniek lub lampionów po zmroku albo zorganizowana strefa wypoczynku. Ciekawą opcją jest poukładanie łatwych do przenoszenie puf na trawie. Bez problemu będzie można je schować pod dach, gdy pojawi się deszcz, a przy ładnej pogodzie goście chętnie skorzystają z miękkiego, wygodnego siedzenia.

Oprócz zabaw dla dzieci, warto jest zadbać o atrakcje dla dorosłych. Często przewijającym się pomysłem jest gra w kręgle. Z łatwością uda wam się stworzyć jeden tor, przydadzą się również kule i zestaw kręgli. Pod namiotem natomiast mogą odbywać się atrakcje takie jak tańce, weselne zabawy przy muzyce i oczywiście… jedzenie! Jeśli więc myślisz nad zorganizowaniem wesela w plenerze, to koniecznie weź pod uwagę wynajęcie namiotu. Pozbawi cię to wielu trosk! W razie całkowitego załamania pogody wszyscy wrócą pod namiot a jego boki zostaną opuszczone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here