Dlaczego warto postawić na laser frakcyjny?

Profesjonalny laser frakcyjny to w chwili obecnej jedna z najpopularniejszych metod odmładzania skóry. Jeżeli chodzi o samą skuteczność zabiegu, to bez żadnego większego problemu można ją przyrównać do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych.

Na czym polega sekret zabiegu?

Mechanizm działania lasera frakcyjnego polega na wytwarzaniu w skórze drobnych uszkodzeń mechanicznych. Kontrolowane uszkodzenia wykonywane są za pomocą rozszczepionej wiązki lasera, którym można naświetlić wybrane obszary na ciele.

Promień lasera powoduje odparowanie i koagulacje tkanek w tzw. strefach mikrotermalnych. Głównym zadaniem energii cieplnej jest aktywowanie procesów gojenia oraz wspomaganie syntezy kolagenu.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu?

Laser frakcyjny skierowany jest przede wszystkim dla osób powyżej trzydziestego roku życia. Dermatolodzy polecają ten zabieg w celu zwiększenia stymulacji poszczególnych procesów odnowy skóry.

Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które chcą mieć jędrną i gładką skórę. Profesjonalny laser frakcyjny pozwala również zredukować blizny i wszelkie nierówności w kolorystyce skóry. Dzięki kilku zabiegom można całkowicie przebudować skórę, dzięki czemu efekt liftingu będzie najbardziej widoczny.

W dzisiejszych czasach z dobrodziejstwa lasera frakcyjnego korzystają przede wszystkim te osoby, które borykają się z mniejszymi lub większymi bliznami potrądzikowymi. Dzięki 2-3 zabiegom można idealnie wyrównać fakturę i koloryt skóry.

Dlaczego warto?

Laser frakcyjny przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty, dlatego też w dzisiejszych czasach tak wiele osób korzysta z jego olbrzymiego potencjału. Frakcyjny laser wykorzystywany jest w medycynie estetycznej od wielu lat i jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Dużym plusem jest również to, że efekty zabiegu utrzymują się przez długi okres czasu.

Olbrzymią zaletą zabiegu jest również to, że trwa on dosłownie kilka minut. Po wykonaniu znieczulenia miejscowego kremem nie odczuwa się nawet najmniejszego bólu. Warto wspomnieć także i o tym, że dzięki nowoczesnym lamom LED skóra goi się bardzo szybko. Po zabiegu warto skorzystać również z dobrodziejstwa różnorodnych substancji odżywczych, które lepiej wchłaniają się przed głębsze warstwy skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here