Zapalniczki. Przydatne akcesoria i przedmioty kolekcjonerskie

0
518

Zapalniczka to z pozoru zwykły przedmiot, który – choć bez wątpienia przydatny w każdym domu – nie wymaga szczególnej uwagi. Po prostu sięgamy po nią, gdy jest potrzebna, a potem o niej zapominamy. Jednak nie dla każdego ma ona tak małe znaczenie. Oprócz spełniania swoich funkcji może być bowiem przedmiotem kolekcjonerskim, który z pewnością zachwyci niejednego miłośnika ciekawych gadżetów. Przyjrzyj się kilku wybranym przez nas modelom.

Clipper – prawdziwa klasyka wśród zapalniczek

Jeśli interesujesz się kolekcjonerskimi zapalniczkami, z pewnością wiesz, że jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawanych marek jest Clipper. Oferuje on zapalniczki już od 1971 roku, a swoje kolekcje wypuszcza do ponad 130 krajów świata. Słynie ze swoich zapalniczek gazowych, które mają nie tylko poręczne kształty i unikatowy design, ale też pozwalają na uzupełnianie ich na nowo gazem, kiedy się skończy. Dzięki temu nie są jednorazowym akcesorium, a wspaniałym gadżetem, który może towarzyszyć ci nawet długie lata. Gaz do zapalniczek marki Clipper jest nieodłącznym dodatkiem dla każdego palacza.

Nie tylko charakterystyczny cylinder

Klasyczne zapalniczki marki Clipper posiadają charakterystyczny, cylindryczny kształt, który sprawia, że są bardzo wygodne w użytkowaniu i przenoszeniu. Małe i poręczne, idealnie mieszczą się w kieszeni czy bocznej kieszonce torby. Na każdej z nich możemy znaleźć wyjątkową grafikę, różniącą się w zależności od kolekcji. Dzięki temu zarówno panie, jak i panowie, znajdą wśród oferowanych akcesoriów coś dla siebie.

Oprócz cylindrycznych gadżetów, marka Clipper wypuszcza obecnie na rynek także inne zapalniczki. Jednym z ciekawych rozwiązań jest płaska zapalniczka w kształcie przypominającym inny klasyk – Zippo. Niemniej atrakcyjnym dodatkiem dla każdego palacza może być też palnik żarowy z prostym lub zakrzywionym gwintem.

Niebieski płomień

Wyjątkowym gadżetem może stać się również palnik z niebieskim płomieniem, który wyróżnia się wyraźnie na tle innych zapalniczek. Blueflame oferowany jest między innymi w palniku żarowym Silvermatch, który jest prawdziwie luksusową wersją zapalniczki. Posiada solidną obudowę i niewielki, wygodny kształt. Dodatkowo jest dostarczany w pięknym pudełku prezentowym z logiem Silvermatch, dzięki czemu może stać się fajnym upominkiem dla palacza.

Wyjątkowe kolekcje pełne kolorów

Najbardziej tradycyjne, cylindryczne zapalniczki Clipper mają swoje liczne, niepowtarzalne kolekcje. Umieszczone na nich nadruki czynią z nich prawdziwe dzieła sztuki użytkowej i wartościowe przedmioty kolekcjonerskie, więc jeśli lubisz zapalniczki, z pewnością znajdziesz wśród nich akcesoria dla siebie.

Możesz wybierać między innymi spośród kolekcji Vintage Movies, nawiązującej do takich przebojów jak King Kong, Szczęki i Rick and Morty. Dostępne są również liczne odmiany kolorystyczne zapalniczek z motywem czaszki, w tym Balloon Skulls, Skulls Mandala czy Creepy Winter. A jeśli preferujesz bardziej radosne dodatki, możesz sięgnąć po kolorowe zapalniczki Psycho Monsters, wśród których nie zabrakło wzorów dla fanów ostrego różu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here