Tapicerowane panele na ścianach – wady i zalety?

Pomimo tego, że panele ścienne tapicerowane zyskują olbrzymią popularność na gruncie wielu programów telewizyjnych dotyczących aranżacji przestrzeni, to wciąż wiele osób ma wątpliwości odnoszące się do praktyczności takiego rozwiązania i sposobu wykończenia ścian – szczególnie przy zastosowaniu ich w restauracjach lub barach. Czy rzeczywiście użycie tapicerowanych paneli na ścianach ma więcej zalet niż wady? Co warto wiedzieć o tego typu sposobie wykończenia powierzchni przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Szybki sposób wykończenia

Jedną z największych zalet użycia tapicerowanych paneli ściennych jest szybkość ich montażu przekładająca się na wykończenie całej powierzchni i czas przeprowadzania remontu. Montaż paneli tapicerowanych ogranicza się niemal wyłącznie do ich równego zamocowania na ścianie. Możemy do tego użyć dedykowanych uchwytów, zawiesić je na kołkach ściennych czy nawet przykleić klejem montażowym. Niezależnie od wybranego sposobu montażu, po skompletowaniu wszystkich elementów, montaż nie powinien nam zająć więcej niż 2-3 godziny – nawet w przypadku dużej powierzchni z jaką mamy przeważnie do czynienia w barach, hotelach czy restauracjach.

Estetyczny i modny sposób wykończenia

Panele ścienne tapicerowane dostępne są obecnie w wielu różnorodnych wzorach i kolorach. Wszystko to sprawia, że szybko stały się nie tylko estetycznym, ale również modnym sposobem wykończenia powierzchni ścian, który jednocześnie sprawia, że nawet surowe wnętrza stają się bardziej przytulne i milsze, a tym samym zachęcają do spędzania w nich czasu.

Koszty wykończenia

Koszt wykończenia powierzchni przy pomocy paneli ściennych tapicerowanych można kwalifikować jednocześnie jako zaletę i wadę tego rozwiązania. Jest to z pewnością wyższa kwota niż tradycyjne pokrycie ściany farbą czy tapetą, jednak jednocześnie możemy zaoszczędzić na konieczności idealnego wyrównania i przygotowania całej powierzchni – np. poprzez gładzie. Ceny paneli tapicerowanych kształtują się na poziomie od 20 do około 200 złotych za sztukę o wymiarach przeważnie 50×30 lub 80×40 cm.

Podsumowując, decydując się na aranżację przestrzeni restauracji, baru lub hotelu, warto rozważyć wykończenie powierzchni ścian przy pomocy dedykowanych paneli ściennych tapicerowanych. Warto mieć jednak na uwadze, że tego typu panele stosuje się przeważnie w formie dodatku do wykończenia pomieszczenia w postaci jednej ściany. Wykończenie wszystkich ścian w pomieszczeniu przy pomocy paneli tapicerowanych mogłoby stworzyć wrażenie zbyt „pluszowego” pomieszczenia.

Panele ścienne tapicerowane znaleźć można w ofercie DEMI Co.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here