Przywitaj wiosnę, kupując sobie rolki!

0
1506

Gdy tylko słońca zaczyna przybywać, a wiatr staje się cieplejszy, budzą się w nas większe pokłady energii. Dłuższy dzień i bardziej sprzyjająca pogoda zachęcają do tego, by coraz więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Ale właśnie wspomniany nadmiar energii może sprawić, że zwykłe spacery przestaną być satysfakcjonującą metodą spędzania wiosennych dni – zwłaszcza dla osób, które lubią odpoczywać aktywnie, szukając posmaku adrenaliny wśród podejmowanych aktywności. Może to więc dobra chwila, by na wiosnę sprawić sobie buty nie do chodzenia, a do jazdy?

Rolki pomogą powitać ciepłą część roku

Ciało, które każdego dnia wiele czasu spędza w pozycji siedzącej, w końcu samo domaga się jakiejś większej dawki ruchu. Człowiek często czuje nieomal intuicyjnie, że aktywne spędzanie czasu to coś, czego potrzebuje, by jego organizm funkcjonował w pełni harmonijnie – to także klucz do dobrego samopoczucia. Tak się składa, że jazda na rolkach jest w stanie zaspokoić kilka problemów naraz – i to czyni z niej bardzo kuszącą propozycję, którą wypada wziąć pod uwagę.

Kupując rolki, można uniezależnić się od nękającej myśli, że wypadałoby wreszcie zapisać się na zajęcia fitness. Taka przejażdżka to bowiem znakomita rekreacja, która wyjdzie na dobre całemu układowi ruchu:

  • pomoże wzmocnić mięśnie i wyrzeźbić je
  • wyjdzie na dobre pracy serca i kondycji

Kwestia spalania kalorii staje się szczególnie istotna właśnie wiosną, gdy chcemy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, jaki pojawił się w ciągu zimy. Jazda na rolkach nadaje się idealnie do roli treningu, który przygotuje ciało na letni sezon, również dlatego że rolkarz jednocześnie nabiera gracji ruchów – wymaga tego od niego ciągłe trzymanie równowagi. Co więcej, korzystanie z rolek to rekreacja bezpieczna dla stawów kolanowych – znacznie bezpieczniejsza niż bieganie.

Zanim będziesz musiała wymienić kółka do rolek…

Trenowanie letniego skatingu to także świetny sposób na to, żeby rzucić wyzwanie słynnemu wiosennemu przesileniu. Popołudnie w parku, spędzone na zabawie, bardzo skutecznie przegoni zmartwienia, odwróci kierunek myśli ku przyjemniejszym sprawom. Zwłaszcza, jeśli przejażdżkę i towarzyszące jej atrakcje spędzi się pod wiosennym niebem z przyjaciółmi lub najbliższymi, można wówczas zasmakować sporej dawki hormonów szczęścia, a gdy już poczujesz że to jest właśnie sport dla Ciebie i konieczna będzie pierwsza wymiana kółek do rolek – zerknij tutaj: https://www.asport.pl/k/666/kolka-do-rolek/, gdzie jest ich spory wybór.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here