las

Jeżeli koniecznie marzysz o pracy w służbach mundurowych, to praca w służbach leśnych może być naprawdę dobrą opcją. Jeśli mowa jednak o pewnym zawodzie, wiele osób interesuje nie sam zawód, a zarobki, które może uzyskać z tytułu jego wykonywania. No właśnie, a jak wygląda to w przypadku strażnika leśnego? Ile zarabia się w służbach leśnych? Na jakie wynagrodzenie może liczyć strażnik leśny? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-sie-w-sluzbach-lesnych/ 

Co należy do twoich obowiązków? – Praca jako strażnik leśny

Do Służby Leśnej zalicza się pracowników, którzy zajmują się:

  • sprawami zarządu lasami będącymi w zarządzie Lasów Państwowych;
  • prowadzeniem gospodarki leśnej i ochroną lasów;
  • zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego i ochrony przyrody oraz wykonywaniem innych zadań w zakresie ochrony mienia;
  • sprawami nadzoru, o którym mowa w art. 5 podmioty sprawujące nadzór nad gospodarką leśną, w razie powierzenia takiego nadzoru.

Ile zarabia się w służbie leśnej?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite, czyli mediana osób pracujących na tym stanowisku wynosi 7 270 złotych brutto, co daje kwotę około 5 214 złotych na rękę. Oczywiście podane kwoty to stawki, które jesteśmy w stanie zarobić w ciągu miesiąca.  Jednak zależą one od kilku czynników. Do jednych z nich należy zaliczyć na pewno rodzaj zatrudnienia. Chodzi tutaj głównie o to, na jakiej umowie jesteśmy zatrudnieni. Czy jest to umowa o pracę, czy może umowa zlecenie. Wpływ na zarobki mają też czynniki takie jak: staż pracy, wykształcenie, wielkość firmy, województwo/miasto. Co drugi strażnik leśny w naszym kraju otrzymuje wynagrodzenie w wysokości od 5 680 złotych do 7 490 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych strażników leśnych zarabia poniżej 5 680 złotych brutto. Na zarobki powyżej 7 490 złotych brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych strażników leśnych. Tak w skrócie wyglądają zarobki osoby pracujące jako strażnik leśny. 

Zobacz też: http://www.centerfence.pl/jak-dostac-sie-do-sluzby-lesnej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here