chińskie marki smartfonów

Chińscy producenci urządzeń elektronicznych podbijają europejskie rynki. Szybko przekonały do siebie polskich użytkowników, oferując niezłe specyfikacje w znacznie niższych cenach niż konkurencja. Poznajmy bliżej chińskie marki smartfonów – oto wybrane z nich.

Chińskie smartfony cieszą się rosnącą popularnością. Na początku podchodziliśmy do nich dość niechętnie i z dystansem, dzisiaj jednak wiele osób zdecydowanie sięga po ich produkty, by nie przepłacać. Często gwarantują jakość niemal flagowca w bardzo atrakcyjnej cenie. Wśród najpopularniejszych chińskich marek telefonów są Xiaomi, Huawei, Realme oraz Oppo.

Telefony Xiaomi

Nowoczesne telefony Xiaomi pojawiły się jako konkurencja dla Samsunga czy Apple’a. Na początku nikt nie traktował ich jako poważną alternatywę, a jednak wkrótce podbiły światowe rynki. Smartfony Xiaomi to odpowiedź na potrzeby użytkowników – głównie produkują modele ze średniej półki w przystępnych cenach, ale oferują też modele topowe.

Xiaomi stawia na uniwersalność, solidne wykonanie oraz wydajną pracę. Smartfony te udowadniają, że wszystkie te zalety i niewygórowana cena nie wykluczają się. W 2011 roku pojawił się pierwszy telefon Xiaomi – Mi 1. Wzbudził duże zainteresowanie i był chwalony m.in. za wydajność. W 2013 roku powstała seria Xiaomi Redmi, a 2014 roku przyniósł nam telefony Xiaomi z linii Redmi Note.

Smartfony Huawei

Z kolei Huawei skupił się na smartfonach klasy Premium, które mogą konkurować z flagowcami Samsunga czy Apple’a. Jej historia to materiał na dobrą książkę albo scenariusz filmowy. W wiosce rybackiej w 1987 założono małą firmę, która po 30 latach stała się korporacją. Niedawno jednak weszła w konflikt z Google, co doprowadziło do zawirowań, ale Huawei wyszedł z tego obronną ręką.

Telefony z koncernu BBK Electronics

Oppo

Ostatnio modne są też urządzenia Oppo. To marka należąca do BBK Electronics, podobnie jak Vivo, OnePlus i Realme. Dzięki posiadaniu kilku popularnych marek BBK Electronics stał się jednym z największych producentów smartfonów na świecie. W ciągu dekady Oppo zdobyły wielu klientów – głównie doceniły ich osoby, którym zależy na dobrej jakości aparatach w smartfonach. Producent stawia na ich wysoką jakość, a także oferuje dodatkowe tryby i funkcje, które poprawią jakość zdjęć. W ofercie marki Oppo można znaleźć wiele modeli z różnych półek cenowych.

Realme

Realme to kolejny chiński producent smartfonów mający swoją lokalizację w prowincji Guangdong. Przedsiębiorstwo założył były wiceprezes Oppo. Firma oferuje telefony, ale także słuchawki, w tym modele bezprzewodowe, smartwatche czy opaski fitness. Na uwagę zasługuje m.in. telefon Realme 7 czy nowość Realme 8i.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here