Oświetlenie LED do domu

Oświetlenie domu i innych pomieszczeń żarówkami LED- owymi stało się obecnie standardem. Technologia ta niezaprzeczalnie zrewolucjonizowała rynek oświetleniowy, zmieniając sposób w jaki z niego korzystamy. Rozwiązanie to sprawiło, że na rzecz oświetlenia LED większość z nas porzuciła tradycyjne żarówki żarnikowe oraz świetlówki. Lista zalet, jakie oferuje oświetlenie LED do domu zdaje się nie mieć końca. A wszystko to dzięki ich trwałości oraz energooszczędności. Koszty użytkowania oświetlenia LED są wielokrotnie niższe od stosowania tradycyjnego oświetlenia – oświetlenie LED potrafi zaoszczędzić nawet do 90% energii. Mało tego, żarówki LED- owe generują o wiele jaśniejsze światło. Stosując oświetlenie LED do domu, sprawiamy, że przez lata nie musimy się martwić wymianą żarówek, ponieważ żywotność LED- ów wynosi 30, a według niektórych nawet 100 tysięcy godzin.

Żarówki LED

Żarówka G9 LED w kształcie kapsułki z powodzeniem może być zastosowana w każdym pomieszczeniu. Idealnie spisze się w lampie sypialnianej, w salonowym karniszu, czy lampce biurowej w gabinecie, gdzie potrzebujemy cały czas jasnego, niemęczącego oczu ciepłego światła. Możemy również znaleźć je w elementach dekoracyjnych czy oprawach meblowych. Dla porównania, 10-cio Watowa żarówka LED G9 jest w stanie wytworzyć światło porównywalne do klasycznej żarówki 75W. Kolejnym atutem zastosowania takiej żarówki jest to, iż posiada ona wysoki współczynnik oddawania barw (CRI). Oznacza to, że obiekt oświetlony żarówką LED oddaje swój naturalny kolor. Producenci żarówek G9 LED szacują, że taka żarówka oferuje nawet 20 lat żywotności. Dzięki zastosowaniu gwintu G9 montaż jest o wiele bardziej intuicyjny i wygodny. Nie musimy też uważać, aby palce nie dotykały szkła, jak ma to miejsce w tradycyjnej żarówce żarnikowej.

Żarówki LED odpalają się natychmiast po po uruchomieniu włącznika. Inaczej niż w przypadku świetlówek, nie musimy czekać na aktywowanie przez starter.

Technologia LED daje również szansę użytkowania jej w takich miejscach, gdzie inne wcześniej nie miały dostępu lub instalacja była problematyczna. Miejsca jak kuchnie, łazienki lub zewnętrzny obszar domu były miejscami, w których stosowanie żarówek o napięciu 230V narażona była na oddziaływania wilgoci. Nie jest wskazane, by instalacja elektryczna miała styczność z wilgocią, dlatego pojawiły się też żarówki oświetleniowe o bezpiecznym napięciu. Takim rozwiązaniem jest Żarówka LED 12V, którą z powodzeniem możemy zastosować w wielu wcześniej niedostępnych miejscach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here