Mezoterapia igłowa i karboksyterapia – na czym polegają?

0
1382

W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu stopniowo rośnie zainteresowanie usługami kosmetologicznymi i medycyną estetyczną. W efekcie jak grzyby po deszczu wyrastają nowe zakłady kosmetyczne, gdzie dokonuje się dokładnie tych samych zabiegów co wszędzie na świecie. Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych przez kobiety to karboksyterapia. Polega ona na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla dzięki specjalnemu urządzeniu. Kontroluje ono ciśnienie i przepływ gazu. Ditlenek węgla działa w taki sposób, że rozszerza naczynia krwionośne. To właśnie dzięki temu tkanki doznają ożywienia i dużo większą ilość potrzebnego tlenu.

Karboksyterapia a dotlenienie tkanek

W efekcie dochodzi do regeneracji naczyń krwionośnych. Specjalne nakłucia powodują małe stany zapalne, dzięki którym organizm produkuje więcej białek, a włókna kolagenu zostają obkurczone. Karboksyterapia to świetny zabieg, który nie powoduje poważnych uszkodzeń skóry, nie ma także ryzyka uczulenia się z uwagi na użyty gaz. Jest to zabieg bardzo uniwersalna, mało inwazyjna i przede wszystkim bardzo skuteczna.

Kiedy stosujemy karboksyterapię?

Istnieje wiele zastosowań karboksyterapii. Oto niektóre z nich:
-redukcja cellulitu i redukcja tkanki tłuszczowej

-usunięcie rozstępów i blizn

-poprawa stanu skóry

-usuwanie cieni spod oczu

-przeciwdziałanie wypadaniu włosów

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg eliminujący problemy skórne. Można poprawić gęstość elastyczność czy zredukować zmarszczki. Specjalne mikroigiełki wstrzykują odpowiedni koktajl substancji odżywczych pod skórę. Dzięki odpowiednio wybranej mieszance organizm dostaje dokładnie to, czego potrzebuje. Mikrourazy powstałe w trakcie nakłuwania także stymulują proces regeneracji skóry. Co więcej, przy okazji znikną wszelkie różnice w kolorycie, ale także uda się zredukować przebarwienia. Mezoterapia mikroigłowa jest także wykorzystywana przy usuwaniu cellulitu. Mezoterapia może być wykonywana nawet w przypadku mniej poważnych problemów – np. istnieją zabiegi na poprawę elastyczności skóry starzejącej się, ale także koktajle przystosowane specjalnie dla osób zmagającym się z trądzikiem. Co więcej, mezoterapia dokładnie pobudza skórę na całej twarzy, dzięki czemu jest dużo bardziej nawilżona i jędrna.

W mezoterapii wykorzystuje się także osocze bogatopłytkowe, które przygotowane jest na bazie krwi pacjenta (odwirowana krew). Osocze świetnie działa jako naturalny składnik regenerujący skórę. Oprócz tego bardzo popularne są koktajle, które opierają się na kwasie hialuronowym. Kwas ten jest jak gąbka, zatrzymuje w skórze wodę, dzięki czemu dużo lepiej nawilżona.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Są pewne przeciwwskazania co do obu zabiegów. Takiej procedury nie mogą przejść: kobiety w ciąży i karmiące piersią czy osoby leczące się na trądzik różowaty (ale także łuszczycę). Pamiętajmy, aby jeszcze przed wizytą u specjalisty ustalić, czy nie dotyczy nas jedno z przeciwskazań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here