Magazynowanie

Wielu z nas zna osoby pracujące w szeroko pojętej logistyce. Są to pracownicy magazynu, kierownicy zmiany, kierowcy, kurierzy… Nikogo nie dziwi więc fakt, że interesuje nas to, jak ta branża funkcjonuje.

Jak działają hurtownie? To dobre pytanie. Towary są przechowywane na wielkich halach, często w magazynach wysokiego składowania. Pośród półek poruszają się pracownicy – magazynierzy. Ich zadania są różne. Zbierają produkty do złożonych przez klientów zamówień, rozkładają towar na półki, rozpakowują samochody dostawcze, które ten towar przywiozły czy pakują palety na pojazdy oraz przygotowują je do dalszego transportu.

Funkcjonowanie takiego magazynu musi być bardzo precyzyjnie zaplanowane. Długości regałów, rozmiary alejek, wielkości wjazdów i ramp – nic nie jest przypadkowe. Muszą zostać spełnione normy BHP oraz, w obecnej sytuacji, również te związane z zagrożeniem epidemiologicznym. Szczególnie ważne jest to w przypadku magazynu wysokiego składowania, ponieważ ciężkie ładunki są podnoszone na bardzo duże wysokości, przez co ryzyko wypadku drastycznie wzrasta.

Organizacja pracowników również wymaga dokładnego nadzoru. Zazwyczaj w takich halach funkcjonuje system hierarchiczny: zespół – lider – koordynator – kierownik. Często stosowanym rozwiązaniem jest noszenie koszulek o różnych kolorach przez członków zespołów o różnym zakresie kompetencji. Dzięki temu łatwo można zidentyfikować, czy dana osoba wykonuje powierzone jej obowiązki i czy nie nadużywa swoich przywilejów.

W obecnej sytuacji szczególnie ważne jest nadzorowanie respektowania regulacji prawnych dotyczących zakrywania ust i nosa czy utrzymania odpowiedniego odstępu pomiędzy pracownikami. W wielu miejscach dostępne są żele dezynfekujące do rąk, pracownicy mogą także swobodnie udać się do łazienki w celu dokładnego umycia rąk. Osoby, które czują się przeziębione powinny bezwzględnie pozostać w domu do ustąpienia objawów, aby nie narażać współpracowników. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego transport dóbr będzie mógł w dalszym ciągu przebiegać bez zakłóceń.

Zobacz też: https://www.nuzle.pl/stanowisko/magazynier

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here