trądzik

Trądzik – to słowo nie kojarzy się z niczym dobrym. Prawie każdy nastolatek w okresie dojrzewania walczy ze zmianami skórnymi w postaci wyprysków, wągrów i zaskórników, które powstają głównie w rejonie twarzy, ale mogą pojawić się także na plecach, czy ramionach. Chociaż ta przykra dolegliwość kojarzona jest młodszą grupą wiekową (głównie młodzieżą), może dotykać także ludzi dorosłych. Przyczyny trądziku leżą w nieustabilizowanej pracy hormonów, stresie, niewłaściwej diecie, czy nadmiernym korzystaniu z używek.

Nadmiar wydzielanego sebum można redukować z pomocą specjalistycznych kosmetyków. Jeśli problem pojawia się w młodocianym wieku (tzw. trądzik młodzieńczy) i ma łagodny przebieg, po jakimś czasie powinien naturalnie ustąpić. W dużo gorszej sytuacji znajdują się osoby cierpiące na trądzik przewlekły, który ma tendencję nawracania i pozostawiania po sobie szpecących blizn oraz przebarwień. Z racji tego, że znajdują się one na twarzy, a więc są widoczne dla każdego, mogą stać się przyczyną wielu kompleksów, obniżonego poczucia własnej wartości, a nawet depresji.

Z uwagi na to, że nieestetyczne zmiany na skórze oraz blizny nie są niczym nowym, wręcz przeciwnie, stanowią największy odsetek dolegliwości o podłożu dermatologicznym, opracowano skuteczne metody, aby z nim walczyć. Wszystkie salony kosmetyczne, czy gabinety medycyny estetycznej są gotowe na przyjmowanie pacjentów borykających się z konsekwencjami trądziku i udzielenie im fachowej pomocy.

Leczenie blizn po trądziku nie oznacza jednorazowej wizyty. Ślady są głębokie, a struktura skóry naruszona, zanikają również elastyczne włókna, przez co naskórek nie może się do końca zregenerować. Blizny potrądzikowe mogą zniknąć dzięki zastosowaniu szeregu zabiegów, których celem jest wypełnienie ubytku skóry, wygładzenie jej powierzchni i przywrócenie odpowiedniego kolorytu.

Do najbardziej znanych metod pozbywania się wstydliwego zbliznowacenia należą:

– laser – w tym niezawodne urządzenie GENESIS;
– ledoterapia;
– peeling chemiczny;

Leczenie laserem wymaga serii zabiegów powtarzanych co 2-3 tygodnie. Do uzyskania zadowalających efekty zwykle wystarczają 4 wizyty w gabinecie. Laser ogranicza nadmierną pracę gruczołów łojowych, niweluje stan zapalny, pobudza produkcję kolagenu. Sam zabieg jest bezbolesny, pacjent w jego trakcie odczuwa zaledwie ciepło.

Ledoterapia to inaczej fototerapia, a więc leczenie światłem typu led wykazującym właściwości przeciwzapalne. Blizny są wyraźnie wygładzone już po 6 zabiegach. Ledoterapia przynosi większe efekty, gdy połączona jest z zastosowaniem wyrobu medycznego PRXT33 (3 zabiegi).

Peeling chemiczny ma za zadanie odbudowę naskórka. Mieszanka substancji chemicznych nie dość, że eliminuje blizny, to także nawilża i wygładza skórę, dzięki czemu wygląda ona dużo młodziej.

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi oferuje wrosinski.pl/zabiegi/leczenie-blizn-po-tradziku/, gabinet medycyny estetycznej stawiający na wykwalifikowaną kadrę oraz zaspokajanie potrzeb wszystkich pacjentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here