jaki kolor pasuje do zielonego

Któż z nas nie lubi koloru zielonego? Kojarzy nam się on z wiosną. W końcu to właśnie wtedy jest czas, kiedy po zimowych dniach przychodzą w końcu te coraz cieplejsze, a wszystko wokoło zaczyna się zielenić. Zieleni się trawa, zielenią się drzewa. Zakwitają kwiaty. Wiosna to wspaniały czas. Jest coraz więcej słońca i czujemy, że chce nam się oddychać pełną piersią. Oczywiście ci, którzy kochają zimę, z całą pewnością to właśnie zimą oddychają pełną piersią, bo jest śnieg i mnóstwo aktywności fizycznych, które można uprawiać.

Jak na przykład jazda na nartach czy pójście na lodowisko. Oczywiście, że ma to swoje uroki. Ale jednak trzeba przyznać, że wiosną i tak wszystko jest piękniejsze. I nawet ci, co od cieplejszych dni wolą te chłodniejsze, z cała pewnością też przyznają, że wiosna ma swój urokliwy urok. Kolor zielony działa na nas uspokajająco. A któż z nas nie lub czuć się spokojnie? Oczywiście, że każdy z nas zawsze chciałby odczuwać spokój ducha! Niestety mało kto z nas posiada taką umiejętność, by w każdej sytuacji czuć się oazą spokoju.

Sytuacje, które nas będą stresowały i takie, które wyprowadzą nas z równowagi będą się zawsze zdarzały i to niekoniecznie rzadko. Oczywiście trzeba przyznać, że niektórzy z nas są bardziej odporni na różne stresujące bodźce, ale niestety nie każdy. wielu z nas potrafi zestresować się niemal wszystkim. Tym, że wyszło się o minutę za późno z domu i możemy się spóźnić do pracy o minutę. Tym, że musimy wyjść z partnerem i jego znajomymi, chociaż jeszcze ich nie znamy. jedni w takiej sytuacji będą czuć się jak ryba w wodzie, bo lubią poznawać nowych ludzi, a drudzy z kolei będą czuć się bardzo nieswojo i będą skrępowani, a przy okazji bardzo się zestresują.

jaki kolor

Będą się zastanawiać, czy znajomi partnera ich polubią, czy oni sami ich polubią. Czy będą w stanie się w ogóle odezwać, bo przecież niektórzy z nas w takich sytuacjach mogą czuć taką blokadę, że w ogóle nie będą potrafili się odezwać. Jednak jeżeli kolor zielony działa uspokajająco, to może warto nałożyć na siebie jakieś zielone ubranie albo chociaż jakiś zielony dodatek, jak – na przykład – zielona bransoletka, zielona torebka albo też zielona chustka na szyję. Jednak to taki kolor, który niekoniecznie będzie ładnie się prezentował z innymi kolorami, szczególnie tymi jaskrawymi.

Wiadomo przecież, że kolor czarny czy kolor biały pasują do wszystkiego, prawda?

Ale, niestety, kolor zielony już niekoniecznie. Zatem, jeżeli chcesz włożyć na siebie coś zielonego, to może lepiej zastanów się dobrze nad tym, jaki kolor pasuje do zielonego, żeby całość ładnie się prezentowała. W końcu nikt z nas chyba nie chciałby skupić na sobie kpiących spojrzeń innych ludzi, prawda? Przecież każdy z nas lubi czuć się atrakcyjnie, więc gdyby ktoś wyśmiał nas za zły dobór kolorystyczny naszego ubrania, wielu ludziom mogłoby się zrobić nieco przykro, inni mogli by z kolei poczuć złość, że ktoś obcy był na tyle bezczelny, żeby takie coś komuś wypomnieć, a sam wyglądał źle.

kolory

A inni z kolei wzruszą w takiej sytuacji ramionami i powiedzą, że im się podoba. Reakcja w takiej sytuacji zależy od naszej osobowości i oczywiście od tego, jak pewni siebie jesteśmy. Osoba mało pewna siebie z całą pewnością zaczerwieniłaby się i byłaby gotowa wrócić się do domu, żeby się przebrać i lepiej dobrać ubrania. Osoba pewna siebie z całą pewnością poszłaby dalej do swojego celu, uśmiechając się do siebie w duchu, że komuś się nie spodobał ich styl ubioru. Do koloru zielonego z całą pewnością będzie pasował szary. Szary i zielony to ładne zestawienie. Oczywiście wiadomo, że każdy kolor ma wiele odcieni.

Możemy założyć na siebie zielony o jaskrawym odcieniu albo ciemnozielony. To ten sam kolor, ale o skrajnie różnych odcieniach, zatem mogą się skrajnie się skrajnie ze sobą kłócić. Jaskrawy zieleń może pasować do czegoś, do czego nie pasuje ciemnozielony kolor. Z kolei ciemnozielony może pasować do koloru, do którego nie pasuje jaskrawa zieleń. Trochę to ciekawe, prawda? Jeżeli lubisz uspokajający wpływ zieleni, to możesz także – o ile oczywiście w najbliższym czasie planujesz w ogóle to robić – pomalować ściany pokoju na zielono.

Wybór odcienia zieleni może nie być łatwym zadaniem, szczególnie wtedy, kiedy postanowisz, że twój pokój będzie miał ściany o dwóch kolorach. Kiedy zatem wybierzesz już swój ulubiony odcień zielonego, zastanów się, jaki kolor i o jakim odcieniu będzie do niego pasował. W końcu dobrze dobrany kolor ściany też jest ważny, bo wpływa na wygląd pomieszczenia.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here