jaki podkład pod panele

Przeprowadzka zazwyczaj jest dla nas bardzo przyjemnym wydarzeniem, wywołującym u nas samych niezwykle pozytywne emocje. Przeważnie nie możemy doczekać się momentu, w którym będziemy mogli zamieszkać w nowym dla nas miejscu i rozpocząć w nim inne, mamy nadzieję że lepsze życie. Kupujemy nowe mieszkanie, zazwyczaj w surowym stanie i zaczynamy je krok po kroku uzupełniać oraz wyposażać. Podobnie postępujemy z wybudowanymi już domami, ciesząc się nawet tym, że możemy zupełnie samodzielnie dopasować do ich pomieszczeń chociażby podłogi.

Bo to one są podstawą wszystkich naszych pokoi, dlatego od ich wyboru powinniśmy zacząć to całe aranżowanie różnorodnych przestrzeni. Przechadzając się po różnorodnych sklepach budowlanych, na pewno wiele paneli wpadnie nam od razu w oko. Zwrócimy uwagę na jakość ich wykonania, klasę ścieralności materiału oraz jego ogólny wygląd. Będziemy skłonni wydać gigantyczne pieniądze za możliwość uzyskania najlepszych paneli podłogowych, jednak przez to później zaczniemy oszczędzać na innych elementach.

Zastanawiając się nad tym, jaki podkład pod panele powinniśmy wybrać, być może sięgniemy po ten najtańszy, aby na nim najzwyczajniej w świecie zaoszczędzić. A to błąd, bo nawet najlepsza podłoga położona na kiepskim jakościowo podkładzie może błyskawicznie się niszczyć czy nawet szybciej przebarwiać.

A czym w ogóle jest ten cały podkład?

Otóż to element stosowany podczas kładzenia podłóg pływających. Umieszcza się go między samą posadzką a pokryciem podłogi, czyli np. wybranymi przez nas wcześniej panelami. Bez niego nigdy nie moglibyśmy odpowiednio wyposażyć swoich pomieszczeń. Podkład tworzy bowiem pewnego rodzaju warstwę ochronną dla samej podłogi. Zabezpiecza ją przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi. Sprawia, że nawet intensywna eksploatacja – czyli codziennie chodzenie po niej, skakanie czy obciążanie jej przedmiotami o wysokiej wadze – nie doprowadza do jej zniszczenia, a to z kolei przedłuża jej trwałość.

podłoga

Skoro więc wydajemy już większe pieniądze na nowoczesne panele podłogowe, chcemy na pewno cieszyć się nimi jak najdłuższej, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby zmaksymalizować ich żywotność. Dodatkowo taki podkład nam samym może ułatwić życie. Nie tylko bowiem ochrania on nasze panele, ale też pozwala nam lepiej wykorzystywać wnętrze całego budynku. Zapewnia mu bowiem doskonałą izolację cieplną, co sprawia, że nasze podłogi są po prostu cieplejsze, a my możemy chodzić po nich nawet na boso!

Jaki podkład pod panele sprawdzi się więc w naszym budynku?

Szukając go w sklepach budowlanych, natrafimy na produkty wykonane z różnorodnych materiałów. Pierwszym z nich może być podkład utworzony z pianki polietylenowej. Zapewne jako pierwszy wpadnie nam w oko, gdyż jest po prostu najtańszy. Jeśli przesadnie skupilibyśmy się na samym oszczędzaniu, najprawdopodobniej od razu zdecydowalibyśmy się na jego zakup. Nie byłaby to natomiast najlepsza decyzja.

Tanie produkty są tanie tylko z pozoru. Oczywiście początkowo będziemy zadowoleni z faktu, że nie zapłaciliśmy za swój podkład zbyt wiele, ale jako że nie zostanie on wykonany z porządnego materiału, już po paru miesiącach straci swoje właściwości i tym samym wpłynie negatywnie na stan naszych paneli podłogowych. Lepiej więc unikajmy sięgania po te najtańsze podkłady, których jedyną zaletą jest właśnie niska cena. Za niewiele większe pieniądze zdobędziemy bowiem znacznie lepsze produkty.

panele

Dużo lepiej od podkładu z pianki polietylenowej sprawdzi się bowiem podkład wykonany ze zwykłego korka, a dokładniej z kory dębu korkowego. To w stu procentach naturalny materiał o niezwykłych właściwościach technicznych. Podobnie jak w przypadku innych tworzyw naturalnych wykazuje się on takimi cechami, jakich na ten moment nie da się nadać sztucznie wytwarzanym materiałom. Podkład korkowy zapewni nam między innymi doskonałą izolację akustyczną. Nie będzie przenosić żadnych dźwięków czy nawet drgań, zapewniając nam tym samym pełen spokój i ciszę.

Jego kolejnym atutem jest świetna izolacja termiczna. Podobnie jak w poprzednio opisywanym przypadku podkład wykonany z korka zadba o temperaturę naszej podłogi i będzie w stanie delikatnie ją podwyższyć, w momencie nagłej zmiany pogody lub ją obniżyć, gdy przesadne ciepło zacznie nam dokuczać. Ten rodzaj podkładu może również absorbować nadmiar wilgoci znajdującej się bezpośrednio na podłodze lub w otoczeniu, odpierając dodatkowo ataki wszelkich bakterii czy grzybów. Będzie to po prostu idealny wybór dla każdego budynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki router
Następny artykułJaki operator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here