Internet jest naszym przyjacielem. Źródłem wiedzy i sposobem zarobku, dzięki niemu możemy znaleźć każdą potrzebną informację w dowolnym momencie i dowolnym miejscu na ziemi. Od pewnego czasu coraz prężniej rozwijają się wszelkie social media, platformy internetowe. W dzisiejszych czas można pracować przez internet, chociażby jako freelancer. Pisać zlecenia, tworzyć grafiki, prowadzić fanpage na facebooku bądź sklep internetowy.
Umożliwiona jest nam również praca zdalna, dzięki stałemu kontaktowi emeilowemu z pracodawcą czy klientem. Jest to wygodniejsza forma niż listy czy telefony, czyż nie? Internet tworzy w nas również pasje. Dzięki niemu możemy samodzielnie nauczyć się naprawdę wielu rzeczy, począwszy od języków, poprzez granie na instrumencie, a kończąc na zbudowaniu domu. Możemy również znaleźć sposób na spędzanie wolnego czasu, tzw. „odmóżdżenie” się po pracy czy stresującym dniu. Gry komputerowe! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Symulatory, gry wojenne, wyścigowe, przygodowe i strategiczne, a to zaledwie kropla w morzu.
eSport w pigułce, czyli streamerzy, gamerzy, sponsorzy i twórcy gier – to branża, która jest stosunkowo nowa w Polsce. Ku zdziwieniu osób nieobeznanych w temacie, może być to zajęcie niezwykle dochodowe. Lecz nie samą konsolą człowiek żyje, profesjonalni gracze korzystają zazwyczaj z komputerów. Stacjonarnie są to małe maszyny, które mają w sobie olbrzymią potęgę.
To sprzęt fenomenalnej jakości, z możliwościami, o których nie śnili nawet nasi rodzice. Dodatkowo cały czas rozwijają się i mają olbrzymi potencjał na progres.
Profesjonaliści potrzebują ciągłych treningów, aby doskonale zgrać się ze swoją drużyną. Gra musi działać na najwyższych wymaganiach, więc również komputer przenośny – laptop – również musi spełniać wymagania i być na odpowiednim poziomie jakościowym.
Gry produkowane w ostatnich latach z roku na rok mają zauważalnie większe wymagania systemowe, dyskowe itp. Tak więc nawet jeżeli chcielibyśmy zająć się nimi czysto hobbistycznie lub dla zabicia czasu, a nie profesjonalnie jak gamerzy (chociaż kto wie, ja będę trzymać za Was kciuki!), musimy sobie zadać bardzo ważne pytanie, mianowicie „jaki laptop do gier najlepiej kupić?„.
Jak można się domyślić, laptopy to branża podbijająca rynek. Im więcej gier, im więcej graczy – tym więcej wymagań. Nie twierdzę, że potrzebujemy model laptopa z imponującą wydajnością z najwyższej półki za pieniądze, które moglibyśmy wydać na nowy samochód. Jest natomiast parę aspektów, nad którymi zdecydowanie trzeba się skupić, aby nie kupić kota w worku, który zawiedzie nas przy pierwszej lepszej okazji. Pamiętajcie bowiem, dobry i tani laptop nie istnieje.
Wpływ na jakość i wydajność naszego urządzenia ma kilka części, które zawiera w sobie komputer: 1. procesor; 2. karta graficzna; 3. dysk twardy; 4. pamięć RAM.
Po pierwsze, procesor w laptopach do gier powinien mieć przynajmniej cztery fizyczne rdzenie. Zapewni nam to płynność operacji. Marzeniem każdego z pewnością byłby procesor nawet sześcio- lub ośmio- rdzeniowy, lecz analogicznie wzrasta również jego cena.
Po drugie, karta graficzna to po procesorze część pełniąca najważniejszą funkcję w komputerze. Choćby i wszystkie części był z górnej półki, a karta graficzna nie – gra nie będzie chodzić nam płynnie i z pewnością nie ucieszy naszej estetyki. W dodatku może być głównym wymogiem do najnowszych gier. Najistotniejsza jest pamięć karty graficznej. Mam na myśli nie tylko jej ilość, ale i typ. Zadowalająca powinna być ilość 4GB. Nvidia produkuje karty graficzne cieszące się dużym uznaniem i dobrą jakością.
Komputery stacjonarne mają ten plus, że części te można kupować i wymieniać samemu. W laptopie często jest to zintegrowane, a wymiana nieopłacalna finansowo. Owszem, bezproblemowo przebiegnie podrasowanie dysku bądź dołożenie potrzebnej pamięci RAM, ale poza tym nasze pole manewru jest dosyć znikome. Chociaż ta wada zdecydowanie przemawia za komputerami stacjonarnymi, pamiętajmy, że laptop pozwala nam na mobilność.
Możemy używać go na wyjeździe, podczas podróży. Wiadomo, że życie w dzisiejszych czasach nie pozwala nam na spokój i ciągle się śpieszymy, jeździmy z miejsca na miejsce, podróżujemy po Polsce, Europie i nawet świecie. Laptop zajmie znacznie mniej miejsca niż komputer stacjonarny. Wpakujemy go do torby, przerzucimy przez ramię i zmartwienia się kończą. Argument za laptopem, który z pewnością przemawia do osób dbających o środowisko jest energooszczędność. Nasza maszyna nie potrzebuje 24h poboru prądu, co ogranicza również rachunki.