tani laptop

Jaki laptop do 2000?

Przy wyborze laptopa musimy się dokładnie zastanowić do czego będzie on służył, czy będzie to tylko narzędzie do przeglądania internetu, robienia przelewów i od czasu do czasu obejrzenia jakiegoś filmu, czy jednak chcemy na nim pograć, czy pracować na kilku programach na raz. Są pewne parametry, z których w pierwszym przypadku można zrezygnować po to aby laptop wystarczył na dłużej.

Jeżeli nie jest nam potrzebna mocna karta graficzna do gier, to warto szukać laptopa z lepszym procesorem i większą ilością pamięci RAM i ROM, a karta graficzna wystarczy ta zintegrowana. Jest to ważne, ponieważ procesor i ilość ramu w takim laptopie wystarczy nam spokojnie na kilka lat normalnego użytkowania. Jednak kiedy zdecydujemy się na laptopa z dedykowaną kartą graficzną, wtedy w cenie do 2000zł dostaniemy średni procesor, średnią kartę i średnio dużo pamięci ram.

Rzeczą, na której możemy zaoszczędzić w takim przypadku jest rozmiar ekranu. W cenie do 2000zł lepiej wziąć laptopa 15 calowego, przy tej samej cenie będzie sporo lepszy od tego 17 calowego a do tego jego podzespoły na mniejszym wyświetlaczy będą działały wydajniej z racji mniejszej powierzchni pracy.
Dla kogoś kto od czasu do czasu chce pograć w jakieś gry, bardzo dobrym rozwiązaniem jest laptop LENOVO IdeaPad 510-15IKB.

Ma on 8gb ramu, co na te czasy jest wystarczającą ilością, w miarę dobrą kartę graficzną, która przy takiej grze jak CS Go, przy najniższych ustawieniach graficznych potrafi osiągać po 150 klatek na sekundę.

Laptopy do 2000zł a dysk SSD.

Jeżeli tak jak mówiłem szukamy laptopa typowo do rzeczy biurowych i stosunkowo prostych, dobrze jest szukać takiego aby posiadał dysk SSD. Dysk SSD charakteryzuje się tym, że działa kilka razy szybciej od normalnego dysku twardego HDD. Laptopy w tej cenie będą miały dyski SSD 128gb albo 256gb, spokojnie możemy sobie umieścić na nim system i jakiejś najważniejsze programy.

jaki laptop do 2000

Co to daje? Ogromny wzrost wydajności laptopa, przede wszystkim będzie się on włączał w kilka sekund, a programy, które będą zainstalowane na nim również będą działać bardzo sprawnie. Jest to taka inwestycja w przyszłość, kiedy cały laptop będzie już lekko przestarzały, ale właśnie ten dysk będzie nas ratował.
Lenovo Ideapad 320-15 posiada właśnie taki dysk i kosztuje 2000zł.

Warto szukać laptopa, który ma możliwość rozwinięcia ilości pamięci ram. W dzisiejszych czasach technologia i programistka rozwijają się tak szybko, że tego sprzętu jest cały czas mało i mało. Kilka lat temu zwykła przeglądarka potrzebowała 100mb pamięci ram, teraz potrzebuje już nawet ponad 2gb. Jest to dwudziestokrotny wzrost i tak jest ze wszystkimi programami.

Właśnie dlatego jeżeli kupujemy laptopa na przykład z 8gb pamięci ram, warto jest sprawdzić, czy on jest w dwóch, czy jednej kości. W takim przypadku po upływie gwarancji, jeżeli zaczniemy odczuwać braki tej pamięci, możemy dodać sobie drugie 8gb. Wyniesie nas to około 300zł, ale na jakiś czas znów będziemy mogli spokojnie pracować na naszym sprzęcie bez zacinania lub rezygnowania z jakiegoś programu w tle z racji małej pamięci ram.

Reasumując to co napisałem:
2000zł to jest dużo i nie dużo.
Jeżeli szukamy laptopa do pracy, do pisania tekstów, oglądania filmów- 2000zł jest jak najbardziej odpowiednim budżetem, który pozwoli kupić nam sprzęt na kilka lat bez potrzeby inwestowania w niego.

Jednak w przypadku chęci grania w gry, taki laptop posłuży nam zdecydowanie krócej, a do tego i tak o lepszych o bardziej wymagających produkcjach możemy zapomnieć. W takim przypadku warto byłoby rozejrzeć się za dobrym używanym laptopem lub po licencyjnym. Mamy wtedy krótszą gwarancję lub jej brak, jednak do tej ceny znajdziemy coś dużo bardziej wydajnego. Zależy czy ktoś lubi kupować kota w worku.

2000

Bateria to też ważny element naszego laptopa, ponieważ jest to urządzenie, które ma nam służyć do pracy w różnych warunkach, warto byłoby, gdyby wytrzymywała stosunkowo jak najdłużej. W laptopie HP 15-bs054nw producent podaje, że na pełnej baterii można pracować do 7 godzin, jest to bardzo dobry wynik. Jednak tutaj musimy wiedzieć, że długość pracy na naszym sprzęcie jest zależna od tego jakie podzespoły są w środku. W testach baterii bardzo dobrze wypadają Acery, które potrafią wytrzymywać nawet do 10 godzin pracy.

Reszta szczegółów to już kwestia indywidualna, jak wielkość, grubość i wygląd zewnętrzny sprzętu. Jednak jest to niemniej ważne, ponieważ w dzisiejszych czasach wszystko musi mieć swój ładny i niepowtarzalny wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here