okulary przeciwsłoneczne

Okazuje się, że wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych wcale nie jest taki prosty. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że ciemne okulary są nie tylko dodatkiem uzupełniającym nasze codzienne stylizacje. Przede wszystkim mają dawać optymalną ochronę naszym oczom przed działaniem niekorzystnych promieni UV. Gdzie kupować okulary przeciwsłoneczne i jakie parametry najlepiej uwzględniać? Dowiedz się więcej już teraz.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Większość osób popełnia podstawowy błąd, nabywając okulary przeciwsłoneczne. Patrzymy przede wszystkim na ich design i dobieramy kształt do owalu twarzy oraz codziennego stylu ubierania się. Właśnie dlatego tak ogromną popularnością cieszą się ciemne okulary kupowane na stoiskach, straganach, bazarach albo kramach ustawianych na turystycznych promenadach. Trzeba jasno zaznaczyć, że nie są to dobre miejsca na kupowanie okularów, które mają dawać ochronę naszym oczom. Niestety, szkła najczęściej nie posiadają odpowiednich filtrów. Co istotne, lepiej mrużyć oczy i nie nosić okularów wcale, aniżeli zakładać te kiepskiej jakości. Czarny kolor szkieł sprawia, że prowadzimy codzienną aktywność z szeroko otwartymi oczami, a negatywne promienie mają łatwy dostęp do gałki ocznej, psując jednocześnie siatkówkę oka. 

Jedynym zasadnym miejscem, w którym powinniśmy kupować okulary przeciwsłoneczne, jest salon optyczny. Ten z profesjonalną obsługą i najlepszą jakością wyrobów znajdziesz bez problemu w swojej okolicy. Wystarczy, że wpiszesz hasło typu “salon optyczny Poznań”. Warto dodać, że właśnie zimą opłaca się kupować okulary przeciwsłoneczne najbardziej. Liczne salony prowadzą wyprzedaż zeszłorocznych modeli. Biorąc pod uwagę, że w tym przypadku cena ma znaczenie dla jakości produktu, inwestując niewiele, możesz nabyć naprawdę świetne okulary, które ochronią Twoje oczy i pozwolą Ci funkcjonować w pełnym komforcie.

Kiedy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Jeśli myślisz, że okulary przeciwsłoneczne przydadzą Ci się jedynie latem, jesteś w ogromnym błędzie. Okazuje się, że ciemne okulary należy zakładać na noc przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Musisz wiedzieć, że równie silne promienie UV mogą padać zimą, a nawet podczas pochmurnych dni. To, że słońce chowa się za chmurami, wcale nie oznacza, że promieniowanie nie jest aktywne. 

Szczególnie ważne jest noszenie okularów zimą, kiedy uprawiamy zimowe sporty. Biały puch śniegu niekorzystnie odbija światło słoneczne, które może uszkadzać wzrok. 

Co brać pod uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Oczywiście, ważny jest model okularów, który powinniśmy dopasować do kształtu twarzy, natomiast kwestią priorytetową jest zastosowany filtr. Ten optymalny to filtr UV 400, który całkowicie pochłania negatywne promieniowanie i zabezpiecza oczy. 

Kierowcy powinni wybierać okulary przeciwsłoneczne z dodatkową opcją polaryzacji. Ta sprawdza się w ramach odbijania światła odblaskowego. Przydaje się zimą oraz podczas kierowania pojazdów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here