Jak poradzić sobie z uciążliwymi chorobami żył

Problemy żylne to jedne z najpoważniejszych schorzeń, które mogą prowadzić do wielu niebezpiecznych powikłań. Nieleczone choroby układu żylnego mają ogromny wpływ na pogorszenie jakości życia pacjenta, stanowiąc bezpośrednie zagrożenie dla jego zdrowia.

Czym jest flebologia?

Flebologia to jeden z obszernych i prężnie rozwijających się działów medycyny, zajmujący się leczeniem chorób żył. W centrum flebologii pomocy mogą szukać osoby cierpiące między innymi na żylaki, zakrzepicę żylną czy pajączki.

Poradnia flebologiczna to miejsce, do którego powinni zgłosić się wszyscy, którzy zauważą u siebie niepokojące symptomy takie jak uczucie ciężkości nóg, opuchlizna kostek, łydek czy stóp – zaniechanie wizyty w klinice flebologii i zbagatelizowanie problemu może prowadzić do poważnych powikłań. Dodatkowo poradnia flebologiczna pomoże osobom cierpiącym na uciążliwe skurcze łydek, miażdżycę czy hemoroidy. Szeroka specjalizacja centrum flebologii pozwala na kompleksowe leczenie schorzeń rożnego typu, bez względu na etap ich zaawansowania czy poziom komplikacji danego przypadku.

Pierwszą rzeczą, którą najczęściej wykona lekarz zatrudniony w klinice flebologicznej będzie skierowanie pacjenta na USG Dopplera, które polega na obrazowym badaniu żył i tętnic. USG Dopplera pomaga w dokładnej diagnostyce, wykrywając nawet mało zaawansowane zmiany. Klinika flebologii w oparciu o wyniki USG oraz wywiad środowiskowy przygotuje kompleksowy plan leczenia, zawierający najnowsze i najbardziej skuteczne techniki.

Skuteczne metody leczenie żylaków kończyn dolnych

Leczenie żylaków nóg opiera się na połączeniu zróżnicowanych metod. W terapii żylaków bardzo ważnym jest zarówno profilaktyka, jak i leczenie farmakologiczne oraz zabiegowe. Zdrowy tryb życia, prawidłowa dieta i spora dawka ruchu mogą zdziałać cuda nawet w przypadku osób z genetycznymi predyspozycjami do powstawania żylaków. Klinika flebologii pomoże w doborze odpowiedniej metody leczenia – warto pamiętać o tym, że próby leczenia żylaków na własną rękę mogą być równie groźne, co całkowite zrezygnowanie z rozpoczęcia terapii.

Bardzo często w leczeniu żylaków stosuje się także pończochy uciskowe, których głównym zadaniem jest poprawa krążenia krwi. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian centrum flebologii może zalecić wykonanie jednego z zabiegów. W klinice flebologii wykonuje się między innymi zabieg laseroterapii czy skleroterapii. Metoda leczenia zostaje dopasowana przez specjalistę poradni flebologicznej w oparciu o stopień zaawansowania zmian oraz stan zdrowia pacjenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here