Dezynfekcja biur. Kluczowe obszary, polecane metody i sprawdzona pomoc

0
585

Przygotowujesz się do dezynfekcji biura? Poniżej udzielamy kilku porad w tej kwestii. Dowiesz się jak przygotować biuro na powrót pracowników z urlopu oraz jak powinna przebiegać dezynfekcja z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dezynfekcja biur od A do Z

Dezynfekcja polega na unieszkodliwieniu i usunięciu wszelkich wirusów, bakterii, grzybów i innych groźnych drobnoustrojów, które znajdują się w twoim biurze. W czasie dezynfekcji korzysta się z różnych metod oraz środków chemicznych. Dezynfekcję często przeprowadza się na czas weekendowej nieobecności pracowników, a nawet w okresie wieczornym lub świątecznym. W jej trakcie, w biurze nie powinni znajdować się ani ludzie, ani ich zwierzęcy pupile.

Przystępując do dezynsekcji biura, należy rozpocząć od przygotowania najważniejszych miejsc. Będą to przede wszystkim miejsca w największym stopniu narażone na kontakt z pracownikami (i ich dłońmi). Jednym z głównych jest blat pracownika – jego biurko – oraz otaczająca go przestrzeń. Warto odpowiednio przygotować nie tylko biurko, ale też myszkę komputerową, klawiaturę, jednostkę centralną oraz monitor komputera.

Ponadto, w miejscach tych warto przeprowadzać regularnie samodzielne dezynfekcje (używając np. specjalnych chusteczek dezynfekujących). Na samym biurku może znajdować się ponad 10 milionów kolonii różnych bakterii. Oprócz blatu są one także rozlokowane na poręczy fotela lub krzesła i jego podłokietnikach.

Dezynfekcja miejsc szczególnie wymagających

Kolejne kluczowe miejsca to też wszelkie przyciski i panele obsługiwane manualnie. Przyciski do windy, przyciski do obsługi mikrofalówki, przyciski do włączania światła, komputera, monitora lub innych urządzeń – to wszystko miejsca, na których mogą wegetować kolonie bakterii lub wirusów.

To samo dotyczy poręczy, uchwytów, klamek, baterii umywalkowych oraz dyspenserów do wody. Warto dezynfekować je także w czasie przerw przewidzianych na tę czynność.

Przygotowując poszczególne pomieszczenia, warto utworzyć dostęp do wszystkich blatów. Należy też upewnić się, czy poszczególne dezynfekowane przyrządy zostały odłączone od źródła zasilania. Przedmioty i sprzęt wysokiej wartości warto odsunąć lub schować.

Pomoc w dezynfekcji powierzchni biurowych

Ponieważ dezynfekcja dotyczy różnego typu powierzchni, warto zwrócić na środki chemiczne wykorzystywane przez interesujących cię dostawców. Polecamy zwłaszcza vaco.com.pl – profesjonalne usługi DDD, korzystające z szerokiej palety preparatów i substancji, dedykowanych do powierzchni różnego typu. Także tych wodoodpornych, trudno dostępnych, wrażliwych na wilgoć, o porowatej powierzchni lub nierównomiernej strukturze.

Specjaliści z VACO zajmują się dostarczaniem rozwiązań sprofilowanych pod kątem potrzeb powierzchni biurowych, a także pomagają w optymalizowaniu i wdrażaniu rozwiązań z zakresu dezynfekcji w zakładach pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here