Właściwości malwy sudańskiej

Osoby spożywające zioła często błędnie sądzą, że rośliny mające dobroczynny wpływ na zdrowie są najczęściej niewielkie, nieciekawe i pozbawione barw. Okazuje się jednak, że wewnątrz naszych kremów, balsamów czy szamponów królują przepiękne rośliny przez wielu uważane za ozdobne. Jedną z nich jest hibiskus – piękny kwiat o niezwykłym bogactwie witamin i składników odżywczych.

Charakterystyka hibiskusa

Z uwagi na fakt, że hibiskus w Polsce znany jest przede wszystkim jako roślina ozdobna ciężko trafić na rzetelne artykuły dotyczące cennych właściwości tej rośliny. Zdecydowanie więcej informacji znajdziemy na temat jej uprawy, rodzaju i koloru kwiatów, jakie występują czy gleby, jaka jest odpowiednia.Okazuje się jednak, że malwa sudańska, zwana również hibiskusem to roślina, która skutecznie leczy różne dolegliwości oraz jest jednym z ważniejszych dodatków do wielu kosmetyków pielęgnacyjnych.Hibiskus pochodzi się z Chin i w Polsce znany jest raczej pod swoją nieoryginalną, niepoprawną nazwą: róża chińska. To, co wyróżnia tę roślinę to jej imponująca wysokość: w warunkach naturalnych Hibiskus osiąga bowiem nawet pięć metrów. Malwa sudańska mocno wyróżnia się na tle innych kwiatów głównie wielkością i barwą swych uroczych kwiatów. Kwiaty hibiskusa są wielkie i kształtem przypominają trąbki, barwa zaś oscyluje najczęściej wokół czerwonej i żółtej.

Dobroczynne właściwości hibiskusa

Hibiskus właściwości ma bardzo różne. Jest sprzymierzeńcem osób odchudzających się, gdyż świetnie wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Ponadto reguluje poziom glukozy we krwi oraz skutecznie rozprawia się ze złym cholesterolem. Ma właściwości przeciwmiażdżycowe, a dzięki zawartości przeciwutleniaczy może hamować rozwój niektórych nowotworów. Hibiskus właściwości to również świetne antidotum na przeziębienie i grypę dzięki wysokiej zawartości witaminy C. Naparu z hibiskusa nie powinny jednak stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, gdyż nieznany jest wpływ i działanie tej rośliny na płód.

Hibiskus w pielęgnacji skóry

Na sklepowych półkach coraz powszechniej można trafić na kosmetyki do pielęgnacji z dodatkiem ekstraktu z kwiatów hibiskusa lub oleju z jego nasion. Zawartość antyoksydantów, które opóźniają proces starzenia się komórek (czyli poprzez likwidację wolnych rodników) sprawiła, że hibiskus jest szczególnie chętnie stosowany w kremach do twarzy, maseczkach, olejkach pielęgnacyjnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here