Telefon taki jak ty - proste sposoby na spersonalizowanie smartfona z Androidem

Dla większości z nas telefon jest jednym z najważniejszych urządzeń, z których korzystamy. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym by był on w pełni dopasowany do naszych potrzeb. Bardzo wiele osób decyduje się na zakup ozdobnych etui czy kolorowej obudowy. Co jednak z wyświetlaczem naszego smartfona? Czy musi mieć on standardowy wygląd, który nie zawsze do końca odpowiada naszym potrzebom? Jak się okazuje – niekoniecznie. Sprawdźmy więc w jaki sposób możemy szybko odmienić wygląd swojego smartfona.

Nie tylko tapeta

Wiele osób uważa, że jedynym sposobem na spersonalizowanie swojego telefonu z Androidem jest wgranie lub ściągnięcie tapety z grafiką, która odpowiada naszym upodobaniom. Tymczasem to nie prawda. Możemy bowiem z powodzeniem zmienić tło w menu, ikony, a nawet czcionkę, jaką pisane są teksty w naszym telefonie. Co więcej – to wcale nie jest trudne! Dziś przedstawiamy podstawowe metody na zmianę wyglądu twojego telefonu. A jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, więcej porad znajdziesz na https://android.com.pl/.

Zupełnie inne ikony? To możliwe!

Aby cieszyć się zupełnie nowym wyglądem swojego telefonu, nie musisz ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Aplikacje i dodatki, które musisz pobrać, są bowiem dostępne za darmo w sklepie Google Play. Co więcej, wybór ikon jest naprawdę imponujący. Zarówno osoby, które cenią sobie minimalizm, jak i futurystyczne wzornictwo, mogą znaleźć propozycje dla siebie, dzięki którym ich telefon będzie w pełni dopasowany do ich upodobań. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zmianę ikon w swoim telefonie. Tym bardziej, że jest to całkowicie odwracalne i zawsze możemy zdecydować się na powrót do standardowego wyglądu swojego Androida.

Jak zmienić ikony w systemie Android?

Jeśli chcesz zmienić ikony w swoim telefonie, musisz zacząć od zainstalowania na swoim nim aplikacji Nova Launcher. Znajdziesz ją w sklepie Google Play. Po ściągnięciu aplikacji i jej uruchomieniu zauważysz, że aplikacja zastąpiła domyślny wygląd ekranu smartfona. Musisz to zapisać. Dlatego też wybierz opcję „zawsze” gdy system zapyta cię o to, czy Nova Launcher ma być domyślną aplikacją startową.

Kolejny krok to przejrzenie dostępnych pakietów ikon w sklepie Google Play. Gdy wybierzesz te, które przypadły ci do gustu, musisz jedynie ściągnąć je na swój telefon, a następnie zmieniać wygląd ikon poprzez ich edycję. W tym celu wystarczy przytrzymać ikonę, którą chcesz zmienić, oraz wybrać opcję Edit/Edytuj. Ze ściągniętych kolekcji wybierz ikonkę na Androida, która ci się podoba.

Inna czcionka? To też możliwe.

Marzysz o całkowitej odmianie swojego telefonu? Poza tapetą, motywem i ikonami możesz zmienić również font, jaki zainstalowany został na twoim telefonie. Zacznij od sprawdzenia jakie rodzaje czcionek dostępne są w twoim telefonie. Obecnie producenci oferują coraz więcej różnorodnych możliwości. Jeśli to nie pomoże, a posiadasz telefon takich marek jak Samsung czy Xiaomi, możesz skorzystać z aplikacji iFont, na której znajdziesz szeroki wybór czcionek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here