Stabilizatory, w jakim przypadku się sprawdzają?

Kontuzje, przytrafiają się w każdym sporcie. Czasami jest to tylko stłuczenie lub zwichnięcie kostki, innym razem poważny uraz bądź złamanie. Nie zawsze kontuzję da się wyleczyć maścią rozgrzewającą oraz odpoczynkiem. Poważniejsze urazy, bardzo często kończą się rehabilitacją. Podczas takiej rehabilitacji, przydatny może się okazać ściągacz na kolano lub specjalistyczny stabilizator. Należy je dobrać w zależności od indywidualnych preferencji oraz wymagań.

Czym, kierować się podczas wyboru stabilizatora lub ściągacza?

W przypadku, gdy ściągacz lub stabilizator ma pełnić wyłącznie funkcję profilaktyczną, można wybrać go sugerując się ceną, czy estetyką. Natomiast, gdy doszło do urazu i zależy nam na jak najlepszych efektach, zakup powinien być dobrze przemyślany, a przede wszystkim skonsultowany ze specjalistą. Należy wziąć pod uwagę:

Wielkość urazu, czasami przytrafiają się urazy lub stłuczenia, których powierzchnia nie może być objęta przez zwykły ściągacz lub stabilizator. W takiej sytuacji, najlepiej jest dodatkowo dokupić kolejne zabezpieczenia. Albo poszukać takich zabezpieczeń, które mają większy zasięg działania.

Ściągacze i stabilizatory, który będzie najlepszy?

Rodzaj urazu, gdy pojawia się niezbyt mocny ból kolana lub inny drobny uraz, nie ma co panikować. Wystarczy zaopatrzyć się w prostą i niedrogą opaskę bezszwową. Tylko w przypadku groźniejszych urazów, należy zastosować bardziej zaawansowany stabilizator.

Opinia specjalisty, zawsze jest koniecznością, gdy przytrafi nam się poważniejszy lub przedłużający się uraz. Jeżeli zaczniemy sami dobierać sobie stabilizator może się to źle skończyć. Z kolei, jeżeli zbagatelizujemy sprawę, może to doprowadzić do późniejszych poważnych konsekwencji.

Dopasowanie do budowy ciała, większość stabilizatorów dostępnych na rynku, jest wykonana z elastycznych materiałów. Warto jednak pamiętać, że dobierać rozmiar stabilizatora należy zgodnie z własnymi preferencjami. Stabilizator zawsze należy najpierw przymierzyć i upewnić się, że nie jest zbyt ciasny, ani nie jest zbyt luźny.

Przeczytaj też: http://www.centerfence.pl/rollery-i-pilki-do-masazu-ktore-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here