jaki rozmiar ramy roweru

W wielu dziedzinach handlu zbliżająca się wiosna to okres wytężonej pracy. Dotyczy to przede wszystkim tych gałęzi, w których znaczenie ma pogoda. Jako przykład może nam posłużyć branża ogrodnicza. Wszelkie statystyki wskazują, że szczyt sezonu w przypadku mebli ogrodowych i akcesoriów z nimi związanych, przypada na okres od kwietnia do czerwca. Oczywiście jest to bardzo ściśle związane z pogodą. W przypadku kiedy pierwsze dwa tygodnie kwietnia są deszczowe, możemy spodziewać się małego zainteresowania artykułami do ogrodu.

Jednak pierwsze cieplejsze dni przynoszą istny szał zakupowy

Dla producentów i sprzedawców jest to okres bardzo wytężonej pracy. Wiadomy jest fakt, iż chcieliby oni zaspokoić każdego klienta. Niestety niekiedy wydłużony okres oczekiwania skutecznie zniechęca odbiorców. Dlatego też warto pomyśleć o swoich meblach ogrodowych jeszcze zimą. Dla producentów jest to właściwie martwy okres i bardzo chętnie przyjmują wtedy wszelkie zlecenia.

Dla odbiorców oznacza to dużo szybszy okres realizacji oraz możliwość negocjowania ceny. Warto dodać, że w szczycie sezonu ceny są specjalnie podnoszone, ponieważ na większość dostępnych produktów i tak znajdzie się klient. Dobrym przykładem sezonowej branży, ściśle związanej z nadejściem wiosny, jest branża rowerowa. Kiedy za oknem jest zimno, a ciemność ogarnia miasta bardzo wcześnie, ciężko znaleźć na ulicach rzesze rowerzystów. Oczywiście spotkamy zapaleńców, ale stanowią oni tylko odsetek użytkowników rowerów.

Rzecz jasna przekłada się to na sprzedaż, ponieważ dla części sklepów rowerowych zima to fatalny okres. Właściciele próbują sobie z tym problemem radzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest sprzedaż oraz serwisowanie nart. Cieszy się to szczególnie dużym zainteresowanie w mniejszych miastach, bowiem mieszkańcy nie muszą pokonywać dużych odległości w celu przygotowania swoich nart do sezonu zimowego. Warto dodać, że ceny serwisu w polskich górach są wysokie, a często czas oczekiwania nie jest zbyt krótki.

dwa rowery

Turyści jadąc na zimowy wypoczynek bardzo często chcą wykorzystać czas do maksimum, więc dodatkowe oczekiwanie na przygotowanie nart to dla nich koszmar. Wracając do tematu wiosny warto szerzej pochylić się nad rowerami. Ten środek lokomocji w ostatnich czasach stał się bardzo popularny. Przekłada się to również na ilość nowo powstających sklepów i serwisów rowerowych. Niestety bardzo często właściciele podążają jedynie za modą i nie mają większego pojęcia o jednośladach napędzanych siłą mięśni. Dla klienta niezwykle ważne jest fachowe doradztwo.

Nie każdy wie jaki rozmiar ramy roweru dobrać do swojego wzrostu czy który rodzaj osprzętu będzie lepszy do jego potrzeb. Tutaj z pomocą powinien przyjść profesjonalny doradca. Najlepiej jeśli jest to osoba związana z rowerami na co dzień (np. kolarz amator). Ktoś taki będący członkiem załogi sklepu to niesamowita skarbnica fachowej wiedzy dostępnej dla klientów oraz innych sprzedawców. Zaawansowany kolarz amator jest w stanie odpowiedzieć na bardzo szczegółowe pytania klientów oraz doradzić im to co będzie dla nich najlepsze.

Po pierwsze, dzięki swojej wiedzy, jest on w stanie ocenić predyspozycje i oczekiwania klienta. Tym samym może dobrać odpowiedni rodzaj roweru, taki aby przyszły użytkownik w pełni wykorzystywał jego możliwości. W tej kwestii rozwój rynku daje coraz to więcej dostępnych opcji. Zaczynając od prostego roweru miejskiego, poprzez bardziej zaawansowane konstrukcje służące na długie wyprawy, kończąc na niemalże profesjonalnych rowerach szosowych. Zwykły klient, nie mający zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii, może bardzo szybko stracić orientację i ostatecznie zniechęcić się do zakupu.

rozmiar ramy roweru

Producenci rowerów oferują nam również wiele ciekawych rozwiązań jeśli chodzi o osprzęt jednośladów. Tym samym sprzedawca może nam doradzić czy powinniśmy zdecydować się na przerzutki tradycyjne, elektroniczne, a może takie, które zamontowane są w tylnej piaście. Do tego wszystkiego dochodzi rodzaj amortyzacji. Do wyboru mamy amortyzację przednią, tylną lub jej całkowity brak. Ostatecznie rolą sprzedawcy jest też dobór odpowiednich akcesoriów do naszego nowego roweru.

Ciekawostką jest fakt, że prawdziwy fachowiec jest w stanie wykonać dla nas usługę dopasowania roweru do naszego ciała. W tym celu ocenia on naszą gibkość i rozciągliwość. Następnym krokiem jest testowanie różnych ustawień za pomocą specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Ostateczny wynik takich pomiarów sprawia, że jazda na rowerze staje się dla nas dużo bardziej komfortowa i w konsekwencji przyjemniejsza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here