Profilaktyka leczenie zębów

Nawet jeśli skrupulatnie dbamy o zęby, to do zachowania ich w dobrej kondycji nie wystarczy codzienna pielęgnacja – potrzebujemy pomocy specjalisty. Regularne wizyty u dentysty to jedyna droga do utrzymania pięknego uśmiechu.  

Profilaktyka dentystyczna — jak często warto korzystać z usług dentysty?

Wiele osób decyduje się na wizytę u dentysty dopiero gdy zaczyna odczuwać wyraźny ból. Niestety jeśli z decyzją o leczeniu zęba czekamy do ostatniej chwili maleją szansę na jego wyleczenie. Konsekwencją zwlekania z tą decyzją może być leczenie kanałowe bądź, w najgorszym wypadku, usunięcie zęba. Kluczem do zapobiegnięcia takiej sytuacja jest profilaktyka. Dentyści zalecają regularne wizyty co 3-6 miesięcy, czyli średnio dwa razy w roku.

Usługi dentystyczne z których powinniśmy regularnie korzystać

Jeśli regularnie dbamy o zęby, bądź właśnie udało nam się je wyleczyć i chcemy zachować ich doskonały stan zaleca się powtarzanie określonych czynności. Niektóre, z nich takie jak nitkowanie czy używanie płynu do jamy ustnej musimy wykonać sami, jednak istnieje szereg zabiegów wykonywanych przez dentystę. Do najważniejszych z nich należą:

  • skaling (usunięcie kamienia)
  • piaskowanie (usunięcie przebarwień)
  • lakierowanie (fluoryzacja)

Zaleca się wykonywanie wszystkich powyższych zabiegów co najmniej raz w roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że konieczność ich powtarzania jest głównie uzależniona od indywidualnych cech pacjenta. Powinniśmy więc iść za radą dentysty i wykonywać zabiegi zgodnie z jego zleceniem. Jedno jest jednak pewne – zabiegi profilaktyczne można wykonywać tylko na zdrowych zębach.

Jakiego dentystę wybrać w Lublinie?

W Lublinie mamy bardzo duży wybór zakładów stomatologicznych, zarówno tych publicznych jak i prywatnych. Czym powinniśmy się kierować przy wyborze specjalisty? Przede wszystkim warto zastanowić się czy doświadczenie dentysty to jego bezwzględny atut. Przecież nawet najlepszy stomatolog nic się wskóra, gdy nie ma pod ręką dobrego sprzętu! Medycyna stale się rozwija i ma nam do zaoferowania coraz to nowe udogodnienia, które dostępne są u dentysty w Lublinie.

Najlepszy gabinet dentystyczny to ten, w którym fachowe podejście i doświadczenie łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Powinniśmy się również zastanowić nad celem naszej wizyty. Jeśli nie zależy nam na szczególnym wyglądzie naszych zębów możemy udać się do dowolnego gabinetu w Lublinie. Każdy dentysta potrafi ukoić ból zęba jednak nie każdy z nich jest jednocześnie artystą w swojej dziedzinie. Jeśli chcemy oczarowywać uśmiechem powinniśmy wybrać gabinet w którym kładzie się duży nacisk na estetykę, jak na przykład dentysta w Lublinie  – Idealmed.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here