Łysienie u mężczyzn - jak z nim walczyć?

Łysienie u mężczyzn to dość powszechny problem, który występuje zarówno u starszych, jak i młodszych osób. Może wynikać z wielu problemów, wśród których najpopularniejsze są nieodpowiedni poziom hormonów, długotrwały stres i dieta prowadząca do niedoborów. Jak walczyć z tym popularnym problemem? Jakie są rodzaje łysienia? W jakim wieku najczęściej do niego dochodzi?

Łysienie męskie – problem, który dotyka mężczyzn w różnym wieku

Łysienie u mężczyzn najczęściej pojawia się po 50. roku życia. Okazuje się jednak, że bardzo często ten problem dotyka także młodszych osób. Rodzajem łysienia, z którym borykają się mężczyźni przed 20. rokiem życie, jest androgenowe. Początkową fazą tego problemu jest pojawianie się zakoli, co stopniowo doprowadza do tego, że czoło wydaje się o wiele wyższe. Kolejny etap androgenowego łysienia u mężczyzn to pojawiające się ubytki na środkowej części głowy, a następne stadium obejmuje już całą głowę.

Łysienie u mężczyzn – czy da się zatrzymać ten proces?

Łysienie męskie to dla wielu osób problem wstydliwy. Zatrzymanie go nie jest proste, a czasem może być nawet niemożliwie, ponieważ ogromną rolę w tym procesie odgrywają geny. Jeśli jednak męskie łysienie nie jest zależne od predyspozycji genetycznych, należy sprawdzić inne możliwości. Jedną z nich jest nieodpowiednia dieta, której elementy są pozbawione najważniejszych witamin takich jak D, B i E. Warto więc wprowadzić żywność zawierającą te witaminy do codziennego jadłospisu i spróbować choć trochę opanować problem męskiego łysienia. Sposoby działania są przede wszystkim zależne od tego, jakie rodzaje łysienia występują u danego mężczyzny. Jeśli problem dotyczy wyłącznie stresu, można spróbować go opanować i nieco dłużej cieszyć się włosami.

Sposoby na pokonanie łysienia

Nim zacznie się walkę z łysieniem, warto poznać jego przyczynę. W tym posłużyć może wizyta u trychologa i specjalne badanie włosa. Po uzyskaniu odpowiedzi należy udać się do dermatologa, z którym współpraca będzie polegała na dobraniu odpowiednich preparatów mających sobie poradzić z łysieniem męskim. Środki tego typu najczęściej zawierają minoksidil i amineksil. Dzięki nim faza wzrostu włosa wydłuża się, a faza wypadania staje się krótsza. W walce o zaprzestanie wypadania włosów rewelacyjnie sprawdza się finasteryd. Jego używanie jest jednak dość kosztowne. W przypadku ogromnych problemów z łysieniem męskim i nieradzenia sobie z nowym wyglądem można zdecydować się na przeszczep włosów, na którego efekty trzeba długo czekać, ale są zazwyczaj spektakularne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here