Jakie okna do domu?

Wybór okien do domu jest duży, dlatego można mieć problem z ich zakupem. Możliwości jest nieskończenie wiele, dlatego trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Jakie okna wybrać?

Okna plastikowe

Okna plastikowe nadal cieszą się bardzo dużą popularnością, nice można się temu dziwić, gdyż są niedrogie, poza tym mają bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej oraz akustycznej. Okna plastikowe niestety są dość toporne i ciężkie, co więcej po pewnym czasie mogą żółknąć, co nie wygląda zbyt estetycznie. Teoretycznie nie można poddać je renowacji, jednak na rynku pojawiają się specjalne farby, którymi można pomalować ramy, w celu ich odświeżenia.

Okna drewniane

Okna drewniane nie są tak popularne, jak plastiki, nie mniej jednak bez wątpienia warto mieć je na uwadze – dlaczego? Po pierwsze wyglądana bardzo elegancko, będą doskonałym rozwiązaniem do domków jednorodzinnych, które mają drewniane obicie. Nowoczesne okna drewniane są trwałe, mają dobre parametry izolacyjności cieplnej. Co więcej po latach można poddać je renowacji, co jest bardzo dużą zaletą. Wystarczy zetrzeć starą warstwę farby czy lakieru i pomalować je na nowo. Wprawdzie jest to dość czasochłonne zajęcie, ale nie trzeba wymieniać w tym wypadku okien na nowe, co pozwala zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy.

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe są spotykane najczęściej w budynkach użyteczności publicznej, ale powoli przekonują się do nich również właściciele prywatnych nieruchomości. Warto mieć je na uwadze – okna aluminiowe są niezwykle lekkie, bardzo elegancko wyglądają, ale równocześnie zapewniają ciepło oraz mają dobre parametry akustyczne. Ze względu na to, ze aluminium jest materiałem bardzo plastyczny, można wyprodukować z niego okna o dowolnym kształcie. To, na co warto zwrócić uwagę to to, że okna aluminiowe są dostępne w wielu kolorach, także można je bez większych problemów dopasować do swoich potrzeb. Takie modele okien zazwyczaj pojawiają się w budynkach utrzymanych w nowoczesnym stylu. Bez wątpienia warto wziąć je pod uwagę. Można na przykład zdecydować się też na okna aluminiowo-drewniane.

Montaż jest kluczowy

Bez względu na to, na jakie okna się zdecydujemy, trzeba pamiętać, że bardzo ważnym aspektem jest montaż. Jeśli będzie nieodpowiednio przeprowadzony, to okna nie będą spełniać prawidłowo swoich funkcji, mogą przeciekać i nie być szczelne. Warto zatrudnić doświadczonych fachowców, którzy znają się na rzeczy i posiadają odpowiednie kompetencje w tym zakresie, w końcu stolarka okienna to inwestycja na lata.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here