jakie badania przed ciążą

Jeżeli już od dłuższego czasu znajdujesz się w szczęśliwym i udanym związku, na pewno już nieraz zastanawiałaś się nad powiększeniem swojej rodziny. Wielokrotnie rozmawiałaś ze swoim partnerem na ten temat i oboje doszliście do wniosku, że spokojnie możecie sobie pozwolić na podjęcie próby starania się o pierwsze dziecko. Macie stabilną sytuację finansową, oboje jesteście zatrudnieni w różnych firmach na pełen etat, ale jednak czujecie, że czegoś brakuje wam do uzyskania pełnego szczęścia w życiu.

Bo kobieta została stworzona do rodzenia dzieci i prędzej czy później odzywa się w niej instynkt macierzyński, podobnie jak mężczyźni marzą o posiadaniu własnej córki czy syna. Do pierwszej ciąży warto się jednak jak najlepiej przygotować, aby móc bez trudu w nią zajść i bez kłopotu ją przetrwać. Jakie badania przed ciążą powinnaś sobie zatem wykonać? W jaki sposób możecie zwiększyć swoje prawdopodobieństwo doczekania się pierwszego dziecka?

W dzisiejszym świecie dla ludzi najważniejsza stała się ich kariera. Skupiając się wyłącznie na swoim życiu zawodowym, możesz przegapić ten idealny moment na zajście w ciążę. Jeśli więc zamierzasz mieć dużą i szczęśliwą rodzinę, nie powinnaś odkładać realizacji tego planu w nieskończoność, gdyż może się potem okazać, że jest już na to za późno. Odpowiedni moment na zajście w pierwszą ciążę to wiek od dwudziestu do mniej więcej trzydziestu lat.

Po ukończeniu trzydziestego roku życia twoje szanse maleją o kilkanaście procent, a gdy masz już czterdziestkę na karku, spadają one jeszcze bardziej. Mimo iż sukces zawodowy na pewno jest dla ciebie ważny, czasem warto poświęcić własną karierę w celu zajęcia się czymś, co na pewno ma dla ciebie jeszcze większą wartość. Skoro uważasz, że jesteś już gotowa na zajście w ciążę, zacznij starać się o dziecko i nie odwlekaj tego w czasie. Pamiętaj, że im starsza jesteś, tym twoje szanse na zajście w ciążę czy nawet urodzenie zdrowego dziecka coraz bardziej spadają.

dna

Jakie badania przed ciążą powinno się wykonać?

Jeśli już ustaliłaś ze swoim partnerem, że będziecie starać się o dziecko, zapisz się od razu na wizytę do swojego ginekologa. Twój lekarz sam odpowiednio się tobą zajmie i w pierwszej kolejności skieruje cię na cytologię. Następnie przeanalizuje twoją płodność, biorąc pod uwagę wszystkie informacje na temat twojego aktualnego czy przeszłego stanu zdrowia.

Może także wysłać cię na dodatkowe badania lub zalecić zaszczepienie się, jednak o tym wszystkim sam cię na pewno od razu poinformuje. Pamiętaj też, że jeśli od dłuższego czasu przyjmowałaś doustne środki antykoncepcyjne, może się okazać, że po ich odstawieniu będziesz musiała odczekać kilka tygodni lub miesięcy, zanim zaczniesz starać się o dziecko. W przeciwnym razie próby podejmowane przez ciebie i twojego partnera okażą się mało skuteczne.

Jeszcze przed zajściem w pierwszą ciążę powinnaś też zająć się ogólnym stanem swojego organizmu. Przede wszystkim udaj się do swojego lekarza rodzinnego i wykonaj wszystkie podstawowe badania. Poproś o skierowanie na darmowe badanie krwi i moczu, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie cierpisz na niedobory pewnych substancji – łatwo je zresztą uzupełnić, przyjmując zapisane przez lekarza suplementy diety bądź wprowadzając niewielkie zmiany do swojej aktualnej diety.

badania przed ciążą

Przez samym staraniem się o dziecko powinnaś również zadbać o stan swoich zębów. Większości zabiegów stomatologicznych nie wolno bowiem przeprowadzać u kobiet w ciąży, dlatego dobrze by było, abyś właśnie teraz pozbyła się wszystkich swoich ubytków, wypełniła wszelkie dziurki i usunęła te zęby, które nie rozwinęły się w sposób prawidłowy. Problemy stomatologiczne mogą bowiem wpłynąć negatywnie nawet na przebieg ciąży czy doprowadzić do przedwczesnego porodu. Lepiej się ich pozbądź – zyska na tym także twój ogólny wygląd.

Wiesz już tak naprawdę wszystko to, co może ci pomóc zajść w ciążę i przejść przez nią w komfortowych i bezpiecznych dla ciebie i twojego dziecka warunkach. Teraz po prostu zadbaj o samą siebie i przygotuj się do tego najpiękniejszego okresu w twoim życiu.

Koniecznie zacznij zdrowo się odżywiać, aby twoje dziecko od samego początku mogło prawidłowo się rozwijać. Wprowadź do diety świeże owoce i warzywa, pij dużo wody oraz ziołowych naparów, unikaj sztucznych potraw i ogranicz słodycze, a oprócz tego postaraj się już teraz odstawić od siebie wszelkie napoje alkoholowe. Ćwicz regularnie i dbaj o swoje ciało, a pozwoli ci ono bez trudu zajść w ciążę i urodzić zdrowe szczęśliwe dziecko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki ser do pizzy
Następny artykułJakie białko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here