jaki wideorejestrator do auta

Przydatnym urządzeniem dla każdego kierowcy samochodu jest zdecydowanie kamera samochodowa. Nagrywa ona wszystko, co dzieje się na drodze w czasie jazdy samochodem czy w czasie postoju. Urządzenie to umożliwia nagrywanie i późniejsze odtwarzanie nagranego filmu, dzięki czemu w razie potrzeby, na przykład w razie stłuczki można zobaczyć, co działo się naprawdę w danym miejscu. Nagrania te są bardzo przydatne policji w celu określenia sprawcy wypadku lub stłuczki. Istotne jest by kupując rejestrator wybrać dobry model.

Jaki wideorejestrator wybrać?

Polskie drogi są dość niebezpieczne, brawura kierowców, nieuwaga czy niesprawny samochód i może się wszystko skończyć bardzo źle. W serwisach internetowych umożliwiających wrzucanie filmików możemy znaleźć mnóstwo różnych niebezpiecznych sytuacji z dróg, które właśnie były zarejestrowane przy pomocy wideorejestratora. Filmiki te mają na celu ostrzegać innych i działać ku przestrodze, by jeżdżąc samochodem być ostrożnym i jeździć bezpiecznie z zachowaniem przepisów drogowych. Na pewno kupno rejestratora jest bardzo potrzebne i w przyszłości może pomóc, jeśli nie nam, to na pewno komuś innemu.

Jeśli poruszamy się samochodem sami to w razie kolizji mamy niepodważalny dowód w postaci filmu z wideorejestratora. Nagrywanie filmu działa na zasadzie pętli, czyli nowe wideo zapisane jest na starszym nagraniu, mamy dzięki temu pewność, że kamera nagra wszystko co nagrać powinna, a karta pamięci nie zostanie zapełniona. Kolejną zaletą kamery jest to, że kierowcy łamiący przepisy zachowujący się bezkarnie i źle na drodze nie są już tak pewni siebie wiedząc, że osoba jadąca za nimi lub z naprzeciwka może nagrać ich nieprawidłowe zachowanie.

w bmw

Dzięki temu tacy kierowcy zastanowią się dwa razy zanim zdecydują się na wykroczenie. Wybór kamery do samochodu nie jest łatwym wyborem dla tego, że nie każda kamera do takich celów się nadaje. Nie wszystkie mają dobrą jakość nagrywania i działają bez zarzutu, nawet jeśli na opakowaniu jest napisane, że są wideorejestratorami dostosowanymi do użycia w samochodzie. Ważne, by dana kamera była trwała i nagrywała trwałe materiały, które w razie kolizji przetrwają. Kamery lepszych firm są przystosowane do takich sytuacji i w razie wypadku i zniszczenia samochodu przetrwają.

Słabszej jakości kamery są o wiele tańsze, ale różnica pomiędzy tymi dobrymi wysokiej jakości, a tymi słabszymi nie jest tak duża, dlatego warto zastanowić się nad kupnem tej lepszej, by inwestując pieniądze kupić coś, co będzie działało dłuższy czas i nie zepsuje się po kilku dniach. Dobrą kamerę samochodową wyróżnia to, że ma dobrą rozdzielczość nagrywania i prędkość. Dzięki temu obraz nagrania będzie płynny i dobrze widoczny wraz ze wszystkimi szczegółami. będzie pokazywał to co najistotniejsze w dobrej jakości. Ważne też, by kamera posiadała tryb nocny, dzięki temu nagrania wieczorami i w nocy będą wyglądały dobrze i będą czytelne.

Co więcej kamera powinna posiadać GPS zapisujący daną trasę.

Pozwala to na sprawdzenie prędkości na danym odcinku i w razie wątpliwości jeśli chodzi o mandat z fotoradaru mamy niezbity dowód, który można wykorzystać i mandatu się pozbyć jeśli jest on bezpodstawny. Dodatkowo osoby, które zawodowo są kierowcami, kurierami czy dostawcami wideorejestrator z gps-em pomaga im się rozliczać z przejechanych kilometrów. A osoby, które podróżują mogą zaznaczać na mapie miejsca, w których byli i miejsca, które zwiedzili, oraz sprawdzić jak daleką trasę wykonali. Niektóre kamery posiadają również możliwość automatycznego włączenia i rozpoczęcia nagrania w momencie odpalenia silnika.

jaki wideorejestrator

Dlatego warto sprawdzić przed zakupem, czy kamera posiada tę funkcję, ponieważ jest ona bardzo przydatna gdy nie każdy zawsze pamięta, by włączyć kamerę przed jazdą. Dobry wideorejestrator oprócz filmowania i zapisywania drogi może również być świetnym narzędziem do ostrzegania na przykład przed zbliżającymi się fotoradarami, czy przed różnymi przeszkodami na drodze lub przy przekroczeniu ustalonej prędkości. Co więcej jedną z najbardziej przydatnych funkcji kamery samochodowej jest nagrywanie na parkingu.

Wychodząc do sklepu zostawiamy samochód na parkingu. Widzimy niejednokrotnie, że również i na parkingach zdarzają się kolizje, dlatego posiadanie wideorejestratora, który będzie nagrywał cały postój jest bardzo potrzebne. Dzięki temu w razie ewentualnych problemów będziemy mieć dowód w sprawie. Wybór dobrego rejestratora samochodowego może być jedną z lepszych decyzji jakie podejmiemy oraz uchronić nas przed konsekwencjami zachowań innych kierowców, a w razie jakichś problemów, kamera pomoże w ich rozwiązaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here