jaki prezent na komunie

Jaki prezent na komunie?

Czym się kierować podczas zakupu? Przede wszystkim należy poznać osobę dla której mamy wybrać prezent, poznać zainteresowania dziecka, jego pasje, talenty i inne istotne czynniki. Dlatego nie warto kupować czegoś, co nam się podoba i my byśmy z tego korzystali, tylko na podstawie informacji o danym dziecku dojść do właściwego prezentu dla niego. Jak już obadaliśmy sprawę, to oszacujmy nasz budżet i bierzmy się za poszukiwania czegoś ciekawego.

Możemy postawić na coś takiego, co będzie miało dla dziecka w przyszłości wartość sentymentalną. Będą to różnego rodzaju łańcuszki, pierścionki, medaliki lub album ze wspomnieniami, do których będzie wracać po latach. Wiele osób takie prezenty dopiero po latach docenia z całym sercem, ale z pewnością są to rzeczy które będą dawać chwile zadumy po latach.

Jest również cała masa innych propozycji na prezent, poniżej przedstawiam krótką listę, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

1. Jeśli mamy kandydata na kolarza, to warto pomyśleć o zakupie roweru górskiego, w tym wypadku jednak należy przygotować się na koszta, może być to koszt z rzędu kilku tysięcy złotych.

2. Zegarek – ten klasyczny, bądź nowoczesny z kategorii smartwatch, to już sami musimy zadecydować, z pewnością więcej frajdy sprawi dziecku ten współczesny rodzaj zegarka.

3. Możemy zainwestować w rolki, coraz to więcej osób decyduje się na ten sposób spędzania wolnego czasu. Jazda na rolkach daje sporo frajdy, jest dynamiczna i podczas jazdy na rolkach pracuje całe ciało.

w kościele

4. Książki – tutaj najważniejszym elementem są zainteresowania dziecka, w jaką tematykę książek uderzyć, muzyczne, religijne, popularnonaukowe czy o faunie i florze.

5. Pieniądze, mało kreatywności w tym wszystkim, ale jednak dziecko będzie mogło je spożytkować na coś, z czego faktycznie będzie korzystać. Dlatego jest to też dobra opcja, bo nie mamy obaw co do nietrafionego prezentu.

6. Telefon komórkowy, a dokładniej smartfon, świetny prezent dla chłopca jak i dla dziewczynki, warto jednak zaznajomić się z tym, czy ktoś innych nie ma w zanadrzu kupna telefonu.

7. Komputer, laptop, konsole do gier, wszystko to, co dzieciaki w tych czasach lubią najbardziej, będzie to sprzęt, który może dziecku służyć przez lata, pomagać w spędzaniu wolnego czasu, nauce i pozyskiwaniu różnych ciekawych informacji ze świata. Tutaj jednak trzeba się nastawić na dość spore koszta.

8. Dron – świetny prezent, dzięki któremu dziecko będzie mogło zwiedzać świat z lotu ptaka będąc na ziemi, można zmieścić się w kilkuset złotych.

9. Gitara, bądź też inny instrument, jest to inwestycja na lata i być może osoba zafascynuje się tworzeniem muzyki i odniesie sukces w tej dziedzinie.

10. Deskorolka z napędem elektrycznym, przybywa osób korzystających z tych zabawek. Świetna zabawka, która z pewnością spodoba się i dziewczynce i chłopcu.

11. Piłkę kopaną, do koszykówki, siatkówki czy do innej dyscypliny sportowej. Jeśli dziecko gra w piłkę nożną i jego piłka jest w kiepskim stanie, to warto będzie poszukać dobrej jakościowo piłki, która z pewnością będzie w użytku.

12. Rękawicę bokserskie, owijki, ochraniacze. Jeśli dana osoba swoje zainteresowania pokłada w tej sztuce walki, to czemu by nie kupić mu pełnego wyposażenia? Nie ma co sugerować się innymi członkami rodziny, co pomyślą jak przyjedziesz z inwentarzem do boksu, liczy się szczęście dziecka, coś, co wiąże się z jego pasją, zainteresowaniami.

13. Obrazy – ciekawym podarunkiem mogą być obrazy, przedstawiające X wieczny Paryż czy inne pełne pięknych elementów miejsca. Obrazy przetrwają, zostaną z nim do końca, więc jeśli dziecko koncentruje swoją uwagę na rysunkach czy obrazach, lubi je opisywać, podziwiać, poznawać ich historie, to będzie to dla niego idealny prezent.

komunia

Tak jak widzimy jest tyle i jeszcze mnóstwo innych ciekawych rzeczy do kupna jako prezent na pierwszą komunię świętą. Oczywiście należy też pamiętać, żeby gdzieś w tym całym amoku prezentów dostrzec istotę samej komunii świętej, jest to przeżycie duchowe, kontakt z Jezusem Chrystusem. Teraz coraz to bardziej odsuwamy duchową istotę całej uroczystości i skupiamy się na prezentach. Dlatego warto w tym wszystkim przekazać drobną pamiątkę dla dziecka, która będzie mówiła o głównym celu tego dnia.

Pamiętajmy również aby nie sugerować się innymi, ani tym, że ktoś kupuje droższy prezent, to ja go muszę przebić, żeby nie wyjść na dusigrosza. Jeśli dziecko nienawidzi jeździć na rowerze, to nie ucieszy się nawet jakby mu ten rower złotem i diamentami odziać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here