Dobry kominek jako źródło ogrzewania i nie tylko

Jeśli mamy kominek we wnętrzu, to wiemy, że jest to źródło ogrzewania, a zarazem doskonały element dekoracyjny. Patrzenie w ogień działa na nas relaksująco, a fotel przy kominku pozwoli przetrwać jesienne wieczory. Bez różnicy czy mamy już kominek i chcemy go ulepszyć, czy dopiero chcielibyśmy go stworzyć, ważny jest wybór zaufanego producenta kominków.

Wybór kominka

Ceny kominków są raczej wysokie, więc lepiej upewnić się, że zakupiony produkt będzie dobrej jakości. Konstrukcje palenisk wykonane ze stali kotłowej o grubości 4 mm są solidne i odporne na wpływ wysokiej temperatury. Producent wkładów kominkowych odpowiada za bezpieczeństwo i bezawaryjność konstrukcji. Sposób produkcji będzie też miał wpływ na jakość, artykuły wykonywane manualnie charakteryzują się większą dbałością o drobiazgi.

Co zrobić ze starym kominkiem

Kiedy posiadamy stary kominek o otwartym palenisku i staramy się podnieść jego wydajność i bezpieczeństwo istnieją dwie, proste w realizacji metody. Pierwszą będą drzwi do kominka. Jest to rozwiązanie niedrogie, jednak zwiększy wydajność cieplną kominka jedynie do poziomu 20%. Plusem tej opcji jest możliwość zakupu drzwiczek kominkowych na wymiar, które łatwo zamontujemy.
Rozwiązanie numer dwa to zamontowanie kasety kominkowej. Trzeba przyznać, że kasety kominkowe kosztują więcej, bo prawie tyle co wkład kominkowy, ale zapewniają wydajność cieplną na poziomie 80%. Jest to ważne szczególnie kiedy kominek jest źródłem ogrzewania w naszym domu. Jednocześnie nie wymaga wyburzania istniejącego paleniska, jest wykonywana na wymiar i mocowana w środku istniejącego kominka.

Zakup przez internet

Wkłady kominkowe, kasety kominkowe oraz drzwiczki do kominków zamówimy na stronie internetowej http://ignif.com/wklady-kominkowe/. Znajdziemy tam polskie produkty, wytwarzane ręcznie przy użyciu najwyższej jakości komponentów. Wszystkie artykuły tej firmy są wytrzymałe i przede wszystkim wydajne. Dodatkowo zadowolą gusta różnych klientów, ponieważ są klasyczne i proste w wyglądzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here