Jak wybrać agencję interaktywną do prowadzenia kanałów social media firmy

Agencje interaktywne to stosunkowo młody sektor usług. Początkowo zajmowały się opracowaniem stron internetowych, jednak obecnie zakres ich usług jest o wiele bardziej poszerzony. Branża przeżyła już swój boom, można odnieść wrażenie, że zapotrzebowanie na jej usługi powoli stabilizuje się, jednak na dość wysokim poziomie.

Nowe ścieżki

Internet to wiele możliwości nie tylko dla przedsiębiorstw, poszukujących klienta, ale również agencji interaktywnych, które zajmują się promowaniem różnych podmiotów. Działają w ramach social media marketing, czyli marketingu społecznościowego. Chodzi o wypracowanie szczególnej więzi pomiędzy klientem i konkretną marką. Opiera się to na budowaniu zaangażowania przy użyciu wielu dostępnych narzędzi, w tym. portali społecznościowych typu Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn itp. Współpraca z agencją digital ma na celu umacnianie rozpoznawalnego i wzbudzającego zaufanie wizerunku marki. To długotrwały proces, działający zwykle na bardzo subtelnych zasadach.

Biznes w obcych rękach

Prowadzenie interesów to zajęcie nie tylko stresujące, ale również angażujące pozytywne emocje. Zwykle jako dyrektor lub szef jest się mniej obiektywnym wobec poczynań swoich oraz podległych pracowników. Dobre działania marketingowe warto więc powierzyć osobie z zewnątrz, która chłodnym okiem spojrzy na nasze możliwości. Pomocy można szukać na przykład w firmie Web Talk. Powierzenie swojego biznesu wraz z kreowaniem wizerunku marki może wydawać się ryzykowne, jednak takie posunięcie się opłaca. Dla szefostwa oznacza to mniej obowiązków, związanych z promowaniem firmy, czyli więcej czasu na rozwój biznesu.

Powolny sukces

Skuteczne działania w social media, jakie wykonują agencje interaktywne, wymagają pracy przez wszystkie dni tygodnia, najlepiej w trybie 24 – godzinnym. Specjaliści w tej dziedzinie nie tylko zakładają firmom konta na Facebooku i prowadzą fanpage. Znają też wiele mechanizmów, dotyczących marketingu. Social media to sfera, która wymaga ogromnego wyczucia i doświadczenia w prowadzaniu sprawnej komunikacji z fanami. To działania, zaplanowane na miesiące, mniej więcej tyle czasu należy przeznaczyć również na pozytywne rezultaty kampanii.

Kogo szukać

Dobra agencja interaktywna powinna mieć doświadczenie i umieć nadążać za szybko zmieniającymi się trendami w social media. Doświadczenie powinno być opublikowane na stronie internetowej firmy jako tzw. case study. Ważne jest wyszczególnienie, z jakimi wyzwaniami i sytuacjami zmierzył się konkretny zespół specjalistów. Istotna jest także szeroka oferta działań, najlepiej na wszystkich dostępnych kanałach, nie tylko facebooku. Agencja musi poznać branżę osoby, z którą podejmuje współpracę.

Im więcej klientów obsługuje dana agencja interaktywna, tym lepiej. Świadczy to bowiem nie tylko o rozpoznawalności firmy, ale również dobrej opinii, jaką się cieszy w branży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here